Motošport Klub Unín sa predstavuje

Richard Karnok 5

Záhorie a motocyklové preteky, to k sebe akosi neodmysliteľne patrí. Práve túto časť republiky na pretekárskych podujatiach reprezentuje aj MOTOŠPORT KLUB UNÍN.

 

Jedným z pretekárov tohto klubu je Štefan Vacula z Unína, ktorý pretekal už v 80-tych rokoch a na okruhy sa opäť vrátil pred tromi rokmi, kedy jazdil na Aprilii 125 RS, potom presedlal na triedu Classic 250 ccm A2 a vlani sa stal v tejto kubatúre víťazom Európskeho pohára a takisto Majstrom Slovenska. Tento rok zahájil pretekmi v Starom Meste v kategórii Classic do 250 ccm, ktorá sa išla na rýchlosť a Štefan obsadil 13. miesto.

Ďalším pretekárom klubu je Roman Kurina z Kopčian, ten jazdí v triede do 600 ccm, v ktorej už vlani dosiahol niekoľko pozoruhodných výsledkov. Tohtoročnú sezónu zahájil pretekmi v Starom Meste v triede 125 SP, ktoré však pre poruchu svojej Aprilie 125RS nedokončil. Romana sme vám bližšie predstavili v tomto článku.

Nováčikom na trati v Starom Meste bol ďalší člen klubu Aleš Kalman z Kopčian, syn Ivana Kalmana, ktorého sme tiež v minulosti mohli vidieť jazdiť. Aleš išiel svoje prvé podujatie v triede 125 SP s motocyklom Aprilia 125RS. Do tréningov bolo prihlásených vyše 60 pretekárov, z ktorých len 36 mohlo postúpiť do pretekov. Aleš zajazdill 38. čas, takže sa žiaľ nekvalifikoval, ale na prvé vystúpenie na okruhu zanechal veľmi dobrý dojem. Aleša v tejto sezóne na motocykli Aprilia ešte uvidíme.

Ďalším mladým nádejným pretekárom klubu je Marcel Hruboš z Vrádišťa, ktorý preteká v triede 125 SP na motocykli Aprilia 125RS. V minulom roku na jeseň absolvoval svoj pretekársky krst na holíčskom Zámockom okruhu, kde hneď skončil na peknom 4.mieste. Tento rok zahájil v Starom Meste, kde sa v silnej konkurencii umiestnil na 18. mieste. Vo výbornom svetle sa Marcel predviedol aj na populárnych pretekoch 300 ZGH v Hořiciach, kde obsadil pri svojom prvom štarte 17. miesto.

Všetci pretekári klubu sú z jedného okresu, z obcí od seba vzdialených 10 – 15 kilometrov. O klub sa stará aj Margita Vaculová, mimochodom Technická komisárka Slovenskej motocyklovej federácie a manželka pretekára Štefana Vaculu.

5 komentárov k článku “Motošport Klub Unín sa predstavuje

  1. To som netušila, čo sa v Uníne všetko deje…. blahoželam Stefanovi a tiež Alešovi Kalmanovi, je to moj bývalý študent

  2. Ďakujeme za krásnu prezentáciu nášho klubu. Podrobnejšie a aktuálne informácie o našom klube a ďalších našich členov budeme priebežne dopĺňať a aktualizovať.

  3. Vaculovci…to „Vaculkovci“ som myslel ako lichotku, zdrobneninku…nie chybu v mene :-))

  4. Vaculkovci, drzim Vam palce aj celemu klubu. Zboznujem taketo krasne rodinne kluby, nech sa dari.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *