Roman Kurina: Road Racing je oveľa väčší adrenalín

Richard Karnok 6

Jedným z tých, ktorí šíria dobré meno slovenského cestného motocyklového športu za našimi hranicami je aj 29-ročný Roman Kurina, ktorý vlani vybojoval výborné štvrté miesto v celkovom hodnotení v seriáli Czech Road Racing Cup v triede v triede do 600 ccm.

 

Keďže je zo záhoráckych Kopčian, motocyklový šport mal dalo by sa povedať „geneticky“ zakódovaný a prírodné okruhy obzvlášť. A hoci sme ho mohli už niekoľkokrát vidieť aj na pretekoch Alpe Adrie, jeho srdcovkou zostáva naďalej Road Racing.

Roman, ako si sa dostal k motocyklovým pretekom?
Motorky ma zaujímali už od detstva, neskôr som si jednu aj kúpil a o pár rokov som to skúsil a šiel som jazdiť prírodné okruhy, čo ma hneď veľmi chytilo.

Vlaňajší rok bol pre teba úspešný, v Kyjove si dokonca po skvelom súboji vystúpil na pódium za tretie miesto. Ktoré preteky si ešte ceníš?
Okrem Kyjova si najviac cením okruh Františka Bartoša v Radvaniciach, ale čo sa týka ostatných okruhov, tak sú pre mňa zaujímavé aj Hořice.

Vyskúšal si si už aj Alpe Adriu, je možné, že by tvoje kroky časom smerovali sem?
Nie, Alpe Adria je pre mňa finančné dosť náročná, prírodné okruhy sú lačnejšie a navyše sa mi tam aj darí, vlaňajšie celkové štvrté miesto bolo pre mňa veľkým úspechom.

Jazdíš „prírodňáky“ len pre ich menšiu finančnú náročnosť, alebo sú proste tvojmu srdcu bližšie?
Áno, prírodné okruhy uprednostňujem hlavne preto lebo ich mám radšej, jazdím pre svojich fanúšikov, je tam iná atmosféra a takisto tam zažiješ celkom iný druh rizika a oveľa väčší adrenalín.

Ťaháš to všetko finančne sám, alebo máš aj sponzorov?
Všetko ťahám z vlastného vrecka, sponzorov zatiaľ žiadnych nemám, ale pomáhajú mi kamaráti a mechanik Ivan Kalman a teraz sme navyše založili nový Motoklub Unín, tak dúfam, že nejakých sponzorov nájdeme. Chcem však poďakovať všetkým mojím fanúšikom, ktorí ma v sezóne 2011 podporovali.

Čo plánuješ pre rok 2012?
Opäť seriál Czech Road Racing Cup.

A aké sú tvoje ciele?
Vždy jazdiť čo najviac vpredu a dúfam, že tento rok bude ešte o máličko lepší ako ten vlaňajší.

6 komentárov k článku “Roman Kurina: Road Racing je oveľa väčší adrenalín

 1. Roman gratulujeme ti za výsledky v sezóne 2011 za krásne celkové 4.miesto a veľa úspechou v sezóne 2012.
  Tvoj FANCLUB 🙂

 2. sound engineer ja hovorím o road racigu čo sú vyložene prírodne okruhy. Jazdcov z dromov do toho nepletiem. To je niečo iné.
  Ináč…ďakujem! 🙂

 3. Retro proti gustu žiaden dišputát. Všetko je vec názoru. Čo si však každopádne zaslúži uznanie a obdiv si ty a tvoja bimota. Čau.Dobrú noc.

 4. sound engineer samozrejme úspech v Czech Road Racing Cupe je super, ale spomínaš tu elitu slovenského roadracingu. Z dvoch či troch/?/ jazdcov venujúcich sa tejto disciplíne sa určiť elita nedá. Všetkým patrí uznanie.

 5. Právom patríš medzi slovenskú jazdeckú elitu road racingu. Je len velká škoda, že nevlastníš okrem tvojej šesťky aj nejakú solídnu SP-čku, aby sme ťa mohli výdavať v postavení jazdca napríklad aj na domácom okruhu.
  Pridávam sa k Retrovi a prajem šťastný vstup do nastávajúcej sezóny.
  Fan road racing.

 6. Klobúk dole a veľa šťastia v novej sezóne!
  Keby viac slovenských jazdcov sa venovalo real roadracingu…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.