Video dokument: Slovácký okruh Moravany

Richard Karnok

Nádherný dokument z histórie Slováckého okruhu v Moravanoch vytvoril Lukáš Bělič, donedávna úspešný pretekár, ktorý sa doslova zamiloval do histórie motocyklového športu a po knihe o Ottovi Krmíčkovi prichádza z jeho dielne aj tento dokument.

Predtým, ako si ho pozriete, vám len pripomínam, že Lukáš organizuje v sobotu 18. 6. 2022 o 13. hodine v kultúrnom dome v Moravanoch u Kyjova spomienkovú besedu práve na tento okruh. Pamätníci budú môcť zaspomínať na túto jedinečnú akciu a mladší návštevníci sa môžu dozvedieť viac informácií z histórie tohto športového podniku. V kultúrnom dome bude prebiehať výstava dobových fotografií a taktiež pretekárskych motocyklov spätých so Slováckym okruhom. Prebehne aj spanilá jazda veteránov po trati bývalého okruhu, so symbolickým štartom pri kaplnke. Vrcholom sobotného popoludnia bude beseda v kultúrnom dome, kde sa návštevníci budú môcť stretnúť s bývalými motocyklovými pretekármi, ktorým sa v minulosti darilo nielen na Slováckom okruhu.

A teraz si užite jedinečný dokument a nahovoreným komentárom od Karla Březinu, akých nie je v histórii cestného motocyklového športu veľa. Príjemné pozeranie. Veľká vďaka, Lukáš!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *