V Malackách nás navždy opustil Hynek Pavliš

Richard Karnok 8

V Malackách nás dnes, 28. 8. 2016 navždy opustil bývalý motocyklový pretekár Hynek Pavliš (1932) , ktorého kariéra je spájaná s motocyklom značky HYKATI.

Práve názov motocykla HYKATI vznikol spojením skratiek krstných mien trojice Hynek Pavliš, Kamil Hrušeský a Tibor Hrušecký. Ako pretekár začínal Pavliš dosť neskoro, až ako 33-ročný, na motocyklových podujatiach sme sa s ním však stretávali až doslova do jeho posledných chvíľ. Už síce nie ako pretekárom, ale stretnúť sa s ním v depe a počúvať jeho spomienky, to naozaj patrilo k veľkým zážitkom aj súčasných pretekov.

Rovnako dnešné podujatie v Malackách bolo miestom, kde sa Hynek Pavliš vybral stretnúť sa so svojimi blízkymi kamarátmi a bývalými súpermi. Ešte včera večer sa tešil na dnešné preteky, no ráno ho pre zdravotné ťažkosti z miesta depa musela odviezť sanitka do Malackej nemocnice, kde však v poobedňajších hodinách zomrel…

Česť jeho pamiatke!

Foto: archív M. Rejmana a archív

8 komentárov k článku “V Malackách nás navždy opustil Hynek Pavliš

  1. Upřímnou soustrast rodině. Škoda ž odešel prima chlap. V sobotu byl první s kým jsem se na závodech potkal. Čest jeho památce.

  2. Seděl odpoledne u nás. Dali jsme si sklénku a netušíli jsme,že byla poslední. 4est jeho památce.

  3. Ernest,Hynek nerozlučná dvojka a kdo další?Hynečku moc jsem se těšil,že Tě v Holíči potkám smůla zůstanou jen vzpomínky Čest Tvoji památce!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *