Vynikajúci narodeninový darček pre Milana Hanzalíka

Richard Karnok 1

Prinášame vám rozhovor z úspešným slovenským roadracingovím pretekárom Milanom Hanzalíkom, ktorý sa každoročne zúčastňuje pretekov na českých a slovenských prírodných okruhoch a aj automotodrómoch.

Milan, aká bola tvoja zimná príprava na tohtoročnú sezónu?
Moja príprava bola zameraná hlavne na moju fyzičku, to znamená že som sa snažil chodiť plávať, trocha cvičiť a hlavne niečo zhodiť na hmotnosti, pretože na túto sezónu mi vyšli obidve triedy, ktoré jazdím hneď po sebe a to je dosť fyzicky namáhavé 🙂 . Motorky sa chystali až chvíľku pred sezónou a to tak, že Aprilia 250 sa len oprášila od usadnutého prachu 🙂 a prikúpila sa ešte jedna Kawasaki ZXR 400 aby bola ako náhradná. Potom bola už len taká základná údržba ako výmena olejov, batérií…

Takže s výkonom motoriek si vlastne nič nerobil?
S Apriliou RS 250 som vôbec nič nerobil, zostala prichystaná tak ako bola minulý rok a na Kawasaki ZXR 400 som menil ladené zvody aj s výfukom. To bolo asi tak všetko čo som urobil s výkonom motoriek.

Bol si aj niekde trénovať?
Bohužiaľ som nebol nikde, pretože nebolo času a vždy keď som čas na to našiel, tak nevyšlo počasie. Moje prvé trénovanie motoriek bolo vlastne až v piatkových tréningoch pred pretekmi v Brne.

A ako toto tvoje prvé testovanie dopadlo?
Do piatkových tréningov som išiel na nových pneumatikách, takže som ich musel kolo, dve trocha ojazdiť. Z Aprilie som mal už od začiatku dobrý pocit, čo sa aj ukázalo na výsledkoch a obsadil som druhé miesto. V triede 400 SSP som do tréningu odštartoval so svojou náhradnou Kawasaki, na ktorú som bol veľmi zvedavý. V úvode sa mi pozdávala trocha slabšia, ale v druhom kole akoby ožila a získal som na nej prvý čas.

Na prvé testovanie to bol teda skvelý výsledok. Poďme už do sobotňajšej kvalifikácie, tam sa ti ako darilo?
V triede 250 SP som sa nakoniec kvalifikoval na tretie miesto na štarte a rovnaký výsledok som dosiahol aj v triede 400SSP.

Do sobotňajších pretekov si teda išiel zo skvelej pozície. Ako to vyzeralo v pretekoch?
Hneď po štarte s dvestopäťdesiatkou som do prvej zatáčky išiel na prvom mieste a potom sa začal boj. Žiaľ výkon motorky na rovine bol slabší ako mojich súperov, takže ma dvaja z nich predbehli. Po treťom kole som sa prebojoval na druhé miesto a pomaly som sa priblížil na prvého jazdca. Zvyšok pretekov som sním zvádzal súboj o prvé miesto, no v predposlednom kole nás predbehol oboch nemecký jazdec a napokon som skončil až na treťom mieste. V triede 400 SSP som odštartoval na druhom mieste, ktoré som si udržal do konca závodu.

A čo nedeľa?
V triede 250 SP som mal skvelý štart, držal som sa na druhom mieste, žiaľ kvôli technickej poruche som po treťom kole musel odstúpiť, a tým sa preteky pre mňa skončili. V štyristovkách som odštartoval na prvom mieste, ktoré som si udržiaval tri kolá, po ktorých som začal pociťovať opotrebenie zadnej pneumatiky, čo ma spomalilo a prepadol som sa na druhé miesto, a tak som si ho len kontroloval až do cieľa.

Prvé preteky boli pre teba teda úspešné a daroval si si krásne umiestnenia k svojim narodeninám, ktoré si oslávil práve cez víkend. Chcel by si na záver niekomu poďakovať?
Chcel poďakovať hlavne môjmu tímu a hlavnému mechanikovi Štefanovi Pukančíkovi. Ešte jednou vetou by som chcel osloviť rôzne firmy, podnikateľov, ktorý by ma mohli finančne zasponzorovať nakoľko si všetko hradím sám, ako napríklad štartovné, náklady na motocykle atď.
Ak by mal niekto záujem, môže napísať na môj e-mail: milanhanzalikracing84@gmail.com

Ďakujem ti Milan za rozhovor, gratulujem k tvojmu úspechu a držím palce pri ďalších.