Pohľad do kopčianskych štartoviek

Richard Karnok

Už počas nadchádzajúceho víkendu, 18. a 19. júna, sa na Záhorí uskutoční 7. ročník Kopčianskeho motookruhu, ktorý bude aj tento rok súčasťou Majstrovstiev ČR na prírodných okruhoch. Organizátori z Moto Cassic Racing Clubu Kopčany dnes zverejnili štartové listiny víkendového podujatia, kde sa predstavia takmer dve stovky pretekárov.

Na mieste bude chýbať Michal Dokoupil, ktorý po úspešnom vystúpení na Tourist Trophy bude tentoraz štartovať v írskom Kells, keďže práve írska roadracingová séria je jeho prioritou a rovnako bude v Kopčanoch neuvidíme ani Kamila Holána. Nikto ďalší zo špičkových jazdcov však na mieste chýbať nebude. V triede do 600 cm3 bude hlavným favoritom suverén nielen českých prírodných tratí, ale aj seriálu IRRC, Marek Červený, ktorému sa budú snažiť cestu za víťazstvom sťažiť aj domáci pretekári, David Hanzalík a Miroslav Sloboda a palce budú fanúšikovia držať aj Romanovi Kurinovi, Františkovi Volekovi a Jozefovi Ježovicovi. V štartovej listine tejto triedy figuruje 20 mien, medzi ktorými nechýba ani v Kopčanoch výborný Michal Vecko a Olin Hanák, ktorému sa po ťažkom zranení forma lepší od pretekov k pretekom.
Štartová listina do 600 ccm

Rovnako 20 mien je aj v štartovej listine triedy nad 600 cm3, kde môžeme za hlavných favoritov považovať tímových kolegov Didiera Gramsa z Nemecka a Petra Bičiště z Českej republiky, ktorí spolu nedávno zvádzali boj o víťazstvo na podujatí 300 zatáček Gustava Havla v Hořiciach. Bičiště si navyše bude chcieť víťazstvom pripomenúť vlaňajšie preteky v Kopčanoch, ktoré vyhral a bolo to zároveň jeho prvé víťazstvo na prírodných okruhoch v kariére. Vlani mu bol v boji o prvenstvo veľkým súperom Aleš Nechvátal z ČR (víťaz z roku 2014), ktorý sa však na začiatku tohtoročnej sezóny zranil a v Kopčanoch budeme zvedaví na to, či už je z následkov zranenia vonku a dokáže sa zamiešať do boja o prvenstvo. Zo slovenských pretekárov by sa aj v tejto triede mal predstaviť domáci, kopčiansky pretekár David Hanzalík.
Štarová listina nad 600 ccm

Až 33 pretekárov sa prihlásilo do triedy Twin, kde si pri neúčasti spomenutého Dokoupila bude zuby na víťazstvo brúsiť český pretekár Vladimír Šnajdr z Českej republiky, no medzi najväčších favoritov patria aj Dan Vysloužil či opäť domáci David Hanzalík, no bez šancí nie sú ani ďalší jazdci.
Štartová listina twin

Potešujúcou informáciou je, že na štarte triedy 400 SSP, kde je prihlásených 20 jazdcov, by sa mal predstaviť aj Milan Hanzalík starší (!), ktorý by sa tak v sedle pretekárskeho motocykla objavil po 22 rokoch! Jeho syn, Milan Hanzalík mladší, bude jedným z hlavných favoritov na víťazstvo, no boj o prvenstvo môžeme očakávať aj od Tomáša Himerleho či Mareka Němečka, ale aj ďalších pretekárov.
Štartová listina 400 ssp

Nico Kehrer, Libor Kamenický, Karel Kalina? Alebo niekto iný? Kto sa stane víťazom pretekov triedy Supermono, do ktorej je prihlásených 12 pretekárov, sa dozvieme až v nedeľu, prekvapením je však účasť Slováka Eduarda Wernera, zároveň jedného z favoritov triedy 125 SP, v prípade triedy Supermono štartujúceho na motocykli Yamaha YZ 450.
Štartová listina Supermono

Sedemnásť jazdcov bude bojovať o umiestnenia v triede 250 SP, pričom víťazstvom si na svoje najväčšie úspechy na domácej trati bude chcieť zaspomínať Milan Hanzalík mladší.
Štartová listina 250 sp

Kde hľadať favoritov pretekov triedy 125 GP (prihlásených 15 jazdcov) uvidíme až po prvom tréningu, rozhodne však k nim musíme radiť nestarnúceho Oldřicha Podlipného, či Michala Savinkova, no domáci fanúšikovia budú zvedaví aj na vystúpenie Borisa Korčáka, ktorý sem len nedávno prestúpil z kategórie skútrov.
Štartová listina 125 gp

26 pretekárov bude bojovať v triede 125 SP a len ťažko medzi môžeme hľadať jasných favoritov. Výborné výkony môžeme očakávať napríklad od Davida Řezáča, Lukáša Fikkera, Mareka Zimu a ďalších, no domáci fanúšikovia budú zvedaví na Eduarda Wernera, ktorý tu už vlani vybojoval pódium, ale aj na ďalších domácich, Vladimíra Bluska ml., Marcela Hruboša, Aleša Kalmana, Romana Kurinu, Róberta Juriša, či Jakuba Nováka.
Štartová listina 125 sp

Samozrejme, na podujatí nebudú chýbať ani preteky tried Klasik, ktorých štartové listiny prikladáme tiež:
175 ccm klasik
250 ccm klasik
350 ccm klasik.
500 ccm klasik
750 ccm klasik

Text a foto: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *