Eduard Werner druhý v Radvaniciach aj Těrlicku

Richard Karnok 1

Lotte Europe Racing Team má za sebou dva pretekárske víkendy na prírodných okruhoch. Prvý sa išiel okruh Františka Bartoše v Radvaniciach a ako druhý Těrlický okruh o Havířovský Zlatý kahanec. Na týchto pretekoch sa za náš tím zúčastnil Eduard Werner a oba víkendy dokončil na druhom mieste. Prinášame vám obe podujatia práve pohľadom tohto pretekára.

RADVANICE

Radvanice sú moja obľúbená trať a podarilo sa mi tu minulý rok vyjazdiť veniec, takže som tu nemohol chýbať. Nabitá štartovka v triede 125 SP sľubovala pekné preteky a zobral som so sebou aj Supermoto-mono. Prvý kvalifikačný tréning sa išiel na čiastočne mokrej trati a na suchých pneumatikách som zajazdil na istotu 8. miesto.
Druhá kvalifikácia bola už za ideálnych podmienok, ale dlho som si na trati hľadal priestor. To sa mi nakoniec ani nepodarilo a vo svojom najrýchlejšom kole som ešte predbiehal, čo ma stálo trošku času, ale aj tak z toho bola fantastická druhá priečka. Navyše som spolu s tretím Lukášom Fikkerom zajazdil na tisícinu rovnaký čas a ďalšie rozstupy boli len v stotinách.
V triede SUPERMONO som sa s Yamahou kvalifikoval na 9. mieste a zase som sa o kúsok časmi priblížil k špičke napriek zlému sprevodovaniu.

Na nedeľu už počasie vyšlo na jednotku. Štart v triede 125 SP mi vyšiel dokonale a do prvej zákruty som vchádzal prvý. Bohužiaľ hneď na prvej rovinke má zdolal Martin Sedlo a prvé kolá som mal celkovo slabšie a predbehli má dvaja ďalší jazdci.
Preteky boli dosť náročné na psychiku vďaka vyrovnanosti a taktiež bolo veľmi veľa pádov. Celé preteky som bojoval s Fikkerom čo ma veľmi bavilo a po páde Zimu a Sedla sme súperili o druhé miesto, ktoré sa mi podarilo ustrážiť a zlepšil som tak aj minuloročný výsledok.
Preteky boli predčasne ukončené po tragickej nehode Olina Hanáka v triede 600 ccm. Rodine a najbližším touto cestou vyjadrujeme úprimnú sústrasť v mene celého Lotte Europe Racing teamu.

TĚRLICKO

Těrlický okruh je veľmi pekný a vždy je tu výborné zázemie pre jazdcov aj divákov, ktorí majú v zákrutách aj veľkoplošné obrazovky, takže ich tu vždy príde mnoho, a tak som sa na tieto preteky tešil. Drobné obavy som mal len o to, či na tejto rýchlej trati bude motorka konkurencieschopná. Štartoval som len v triede 125 SP.
Sobotné tréningy boli pre počasie zložitejšie. Prvý sa stihol odjazdiť na suchu a zajazdil som druhý čas s malou stratou na Pavla Fojtíka, s ktorým sme sa trošku naťahovali. Druhý tréning bol mokrý a nechceli sme riskovať na starých mokrých pneumatikách, pretože časy by sa nezlepšili a nemohol som si dovoliť rozbiť motorku.

V nedeľu bolo počasie 50/50 a trať osychala veľmi pomaly. Do pretekov sme obuli takmer všetci okrem Fojtíka mokré pneumatiky, no na trati boli asi len 3 mokré miesta…
Štart z druhého miesta sa mi veľmi nepodaril a do prvej zákruty som vchádzal druhý za Michalom Šlezarom. V prvých kolách nám trošku odskočil Pavel Fojtík a bojovali sme ešte s Fikkerom. Po pár kolách, kde sme si stále menili pozície, sa mi podarilo dotiahnuť na Pavla, pričom sme sa vzájomne predbehli asi v každom kole, čo bolo super a radosť mali aj diváci. Nakoniec rozhodla maximálka, ktorú mal Pavel o kúsok lepšiu, ale s druhým miestom som spokojný a toto boli pre mňa určite najkrajšie pretek, čo sa týka cestných motoriek.

Na záver chcem poďakovať svojím partnerom Akumulátorovňa Igor HAVALA, Lotte.sk, MEZ.sk, moto-cup.sk za podporu a taktiež všetkým fanúšikom za to že ma sledovali a povzbudzovali.

Vidíme sa 21.8.2016 na Letisku v Piešťanoch!

Tlačová správa Lotte Europe Racing Teamu
Foto: Karel Šoukal

Jeden komentár k článku “Eduard Werner druhý v Radvaniciach aj Těrlicku

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *