Eduard Werner a Milan Hanzalík majstrami ČR na prírodných okruhoch

Richard Karnok 1

Skvelé úspechy dosiahli na posledných pretekoch Majstrovstiev ČR na prírodných okruhoch pod patronátom Českomoravskej asociácie motocyklového sportu v Dymokuroch slovenskí pretekári Eduard Werner a Milan Hanzalík. Obaja na miesto podujatia prichádzali na druhom mieste priebežného hodnotenia svojich tried, no domov sa vracajú ako šampióni.

Hlavným súperom Eduarda Wernera v triede 125 Sport Production bol Marek Zima, ktorý však dnešné preteky nedokončil a Wernerovi tak stačilo preteky dokončiť na 11. mieste. Edo bol ale v cieli nakoniec druhý, len tri desatiny sekundy za víťazom Martinom Sedlom. Slovenský pretekár si tak splnil svoj tohtoročný cieľ, ku ktorému vykročil už víťazstvom na Jarnej cene Brna a k tomu pridal aj víťazstvo v domácich Kopčanoch.

Rovnako Milan Hanzalík junior prichádzal do Dymokurov ako druhý jazdec priebežného poradia tried 400 SSP so štvorbodovou stratou na svojho hlavného konkurenta Petra Kunza. Nakoniec vi však po výbornom výkone zapísal prvé víťazstvo tohtoročnej sezóny, čo pri štvrtom mieste Kunza znamenalo aj zisk celkového prvenstva v šampionáte, ktoré bude rozhodne patriť k najväčším úspechom kopčianskeho pretekára v jeho doterajšej kariére.

Tretím slovenským jazdcom, ktorý v Dymokuroch vybojoval pódiové umiestnenie, bol Dalibor Žiška, ktorý skončil na druhom mieste v pretekoch triedy Klasik 250.

Text a foto: Richard Karnok

Jeden komentár k článku “Eduard Werner a Milan Hanzalík majstrami ČR na prírodných okruhoch

  1. Chalani gratulujem k úspechu, aj keď neskoro, ale ako vidím prvý. Robíte Slovensku úžasnú reklamu. Tak isto ako aj Laki. Príroďáky sú o niečom inom ako okruhové jazdenie, niekto si myslí, že ste blázni, keď riskujete to najcennejšie závodením pomedzi domy, ploty, na cestách s vysokými obrubníkmi lemovanými stromami a pevnými prekážkami. No kto jazdí srdcom, vie o čom road racing je. Jednoducho je to cesta, po ktorej zdolaní si vážite život znova viac, výzva zdolať súperov a samého seba. Ten adrenalín je vysoko návykový a každá malá chybička, je potrestaná. Edo pamätám si tvoje nedávne začiatky na SP-čku v Brne, kde si zo začiatku zavadzal a iritoval súperov svojim štýlom. No ako vidím, tá vyčistená zadná brzda pomohla… Chalani prajem Vám do budúcna veľa úspechov v motocyklovom pretekaní, aby sa vám podarilo niečo podobné ako Lakimu. Je to asi sen každého jazdca na príroďákoch.
    Škoda, že funkcionári nerobia väčšiu reklamu motocyklovému závodeniu. Veď o takýchto úspechoch by sa mala dozvedieť široká verejnosť. Nehovoriac o finančnej podpore… Ale nekazme si krásny deň. Ešte raz GRATULUJEM

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *