Do Piešťan sa po 20 rokoch vrátili motocyklové preteky

Richard Karnok 2

Pod hlavičkou CAMS – Českomoravské asociace motocyklového sportu – sa na 4500 m dlhom letiskovom okruhu predstavili pretekári seriálu Medzinárodných majstrovstiev a Přeboru Českej republiky na prírodných okruhoch.

Napriek časovej tiesni sa partiám nadšencov piešťanského a kopčianskeho moto klubu, podarilo po 20-tich rokoch vrátiť do Piešťan motocyklové preteky. Jazdeckú i divácku účasť trošku poznačila nepriazeň počasia i kolízia termínov viacerých podujatí, ale napriek tomu považujeme preteky za vydarené. Videli sme pekné majstrovské preteky i mnoho súbojov na trati.

Jazdci trinástich objemových tried sa s okruhom zoznamovali na suchom povrchu, za slnečných tréningových dní. V nedeľu sa ale karta obrátila a väčšina pretekov štartovala na mokrej trati.
To ovplyvnilo i početnosť štartového poľa, niektorí jazdci totiž do pretekov ani nenastúpili.

Pre divákov sme pripravili i bohatý sprievodný program, piatkové promo v centre mesta, vystúpenia akrobatických paraglidistov a stunt motoshow či večerné vystúpenia rockových kapiel. Veríme, že zúčastnení jazdci i diváci si víkend užili a motocyklové preteky v Piešťanoch nájdu svoje stabilné miesto v kalendári i v budúcich rokoch.

Ďakujeme všetkým, ktorí sa na príprave či samotných pretekoch podieľali, ďakujeme jazdcom i divákom.

Výsledky podujatia nájdete na tomto odkaze…

Tomáš Motyčka
Tlačová správa PMK Piešťany

2 komentárov k článku “Do Piešťan sa po 20 rokoch vrátili motocyklové preteky

  1. Konečne sme sa dočkali!
    Nie je nás veľa, bývalých funkcionárov a organizátorov Ceny Slovenska, ktorí sme sa dožili navrátenia tohoto krásneho motocyklového športu do Piešťan. Ďakujeme odvážnym organizátorom a všetkým pomocníkom pretekov, ktorým sa napriek krátkemu času na prípravu a nepriaznivému počasiu podarilo pre divákov pripraviť krásny športový zážitok. Samozrejme ďakujeme, že ste si na nás spomenuli a mohli sme si spolu pospomínať na doby dávno minulé, ale krásne.
    Vladimír Motyčka, bývalý predseda AMK Piešťany a organizátor Ceny Slovenska

  2. Bolo to perfektné od trate, cez depo, parkoviská občerstvenie, rozhlas, tribúnu až po safety car. Veľmi sme neverili, že preteky sa budú dať v takom krátkom čase zvládnuť, ale dali sa. Skutočne nevýhodný bol termín pretekov 21. august, ktorý kolidoval s GP v Brne, Olympiádou a ešte aj zlým počasím. (Už v roku 1968 nám vstup vojsk Varšavskej zmluvy 21.8. prekazil motokárové preteky, čo im nemôžeme zabudnúť dodnes!!!).
    Trať i prostredie letiska stále nestratili svoje čaro, ktoré vyvolalo v nás nostalgické spomienky a dúfame, že si to uvedomia jazdci i diváci do budúcna, že sa je o čo snažiť na čo pozerať!!!
    S úctou Marián Bertoli (divák a pamätník)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *