David Hanzalík v Starom Měste

Richard Karnok

Po začiatku sezóny na Jarnej cene Brna, ktorá bola skôr zimná, sa všetci tešili do Starého Města na 17. ročník Slováckeho okruhu a na to, že už konečne bude príjemné počasie na preteky. Žiaľ, vyšla predpoveď meteorológov a chcené teplo nebolo a to sa tiež podpísalo na menšej účasti prihlásených jazdcov. Ale z favoritov nechýbal nikto.

Na rozdiel od Brna, kde boli preteky pod hlavičkou CAMS, tu sa jednalo o prvé preteky Autoklubu ČR. Depo bolo umiestnené ako každý rok v areáli učilišťa a tiež v bývalom poľnohospodárskom statku.

David Hanzalík:

Do Starého Měste som prišiel už v piatok dopoludnia, aby som mohol absolvovať formálnu a technickú kontrolu a urobiť ešte menšie úpravy s mojim mechanikom. Všetko prebehlo v poriadku a po menšom posedení s kamarátmi a členmi tímu sa išlo skoro spať.

V sobotu ráno bolo pekné počasie, ktoré vydržalo len dopoludnia. Prvým tréningom bola pre mňa trieda do 600. Podmienky boli dobré a môj čas stačil na 3. miesto. Ihneď po šestkách som mal prvú kvalifikáciu v Twinoch, kde som skončil druhý. Takže s výsledkami spokojnosť a čakala ma druhá runda tréningov.

Popoludní sa počasie zhoršilo a občas aj spadlo zopár kvapiek, ale aj tak som sa v Supersportoch dlho držal na druhom mieste za Tomášom Tóthom, ale v poslednom kole ma o tri stotiny sekundy odsunul na tretie miesto na štarte Petr Wiesenberg. V Twinoch sa popoludní poradie nezmenilo, a tak som bol na rošte na druhom mieste za Petrom Najmanom.

Nedeľné ráno práve nálade nepridalo. Vonku silný studený vietor a do toho občas dažďové prehánky. Do môjho štartu našťastie už toľko nepršalo a vietor a predchádzajúce preteky trať vysušili. Štart mi v Supersportoch vyšiel a utvorila sa skupina, v ktorej bol so mnou Tomáš Tóth, Petr Wiesenberg a Michal Vecko. Neskôr Petr trochu chyboval a Michal začal strácať, tak som bojoval o víťazstvo s Tomášom Tóthem. Chvíľu som bol na prvom mieste, ale potom ma vystriedal Tomáš a ja som šiel za ním a chystal sa v poslednom kole, že ho skúsim predbehnúť. Žiaľ, v jednej zo zákrut som dostal šmyk a bol som rád, že som sa udržal na motorke. Z útoku na víťazstvo nebolo nič, ale aj druhé miesto je výborné.

Ihneď po vyhlásení na stupňoch víťazov som sa ponáhľal na štart v Twinoch. Tam sa štart tiež podaril a od začiatku sme s Petrom Najmanom odskočili zvyšku pola a bojovali o víťazstvo. Ako prvý nakoniec došiel môj súper, ale radosť mi urobilo, že ma na stupne víťazov, rovnako ako v Brne sprevádzal môj starší brat Milan.

Celé preteky boli pre mňa výborné. Veľká škoda počasia, snáď to už konečne vyjde budúci týždeň na najväčších pretekoch v Čechách, 300 zákrut Gustava Havla v Hořiciach. Tým pozývam všetkých kamarátov a fanúšikov na tento krásny okruh.

Ďakujem svojim sponzorom: Revit, Pelko s.r.o., Roman Stašek, Jakub autoservis, Pebal trans, Tina stav plus, Med-com.sk, Ilonka, Potraviny u Katky, Masáže Lenka a šéfmechanikovi Radkovi a firme RF-motoservis, ďalej mechanikovi Štefanovi a celému sprievodu, ktorý mi zaisťuje zázemie na pretekoch. A tiež fotografom, Lubor Horák, Jiří Šimeček, Pavel Salaba, Karel Šoukal a ďalším.

Text a foto: Pavel Salaba

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *