David Hanzalík v domácich Kopčanoch

Richard Karnok

Ďalšími road racingovými pretekmi bolo druhé podujatie pod hlavičkou CAMS, ktoré sa jazdilo v domácom prostredí Hanzalík racing teamu, teda v Kopčanoch.

David aj jeho brat Milan sa podieľajú na príprave ako trate, tak aj ďalších organizačných vecí, ktorých je okolo usporiadania takýchto pretekov viac než dosť. A tak ako sa na domáce preteky každý vždy teší a chce doma ukázať niečo navyše, tak sa David rozhodol, že okrem svojej triedy, teda Twin a do 600 cc, tento rok pôjde aj v najsilnejšej kategórii nad 600 ccm. Na to si požičal motocykel BMW od svojho kamaráta.
Ale vezmime to od začiatku. Príprava trate a jej zabezpečenie prebiehala po skúsenostiach celkom dobre bez väčších problémov. V piatok prebehli ako vždy prebierky. Formálna aj technická boli bez problémov, takže bol aj čas na stretnutie s množstvom kamarátov a známych.

V sobotu prišli na rad kvalifikačné tréningy. Jazdili sa dva, každý na 25 minút. Prvým pre Davida bola trieda Twin, kde David patril k jedným z favoritov na stupne víťazov. A v tréningu to potvrdzoval, keď sa umiestnil s malou stratou na 4. mieste a štartoval z druhého radu.
Po menšej prestávke prišla na rad kubatúra do 600 ccm a tu David v súčte odjazdil výborné druhé miesto a štart z prvého radu za suverénom Markom Červeným.
Poslednou triedou bola tá najsilnejšia, teda tzv. litre. Na to sa David veľmi tešil. Motocykel BMW je určite špičková značka, ale tu sa David trápil s nastavením, ako elektroniky, tak aj bŕzd. Výsledkom bolo aj tak pekné 9. miesto na štarte.

V nedeľu za krásneho počasia a veľmi slušného diváckeho záujmu sa uskutočnili preteky. Davidovi sa v triede Twin podaril štart. Ihneď šiel na druhé miesto, ktoré ešte vylepšil a šiel do vedenia pred Danom Vysloužilom. Po pár kolách sa pred neho Dan dostal, David sa ho chcel pokúsiť predbehnúť, ale bol dlhý na brzdy a už sa mu nepodarilo sa naňho dotiahnuť. Druhé miesto ale udržal do cieľa.
V triede do 600cc sa po úspechu vo twin a výbornej kvalifikácii od domáceho jazdca odvrátilo šťastie, keď po problémoch s rýchloradením sa pokazilo aj relé a nešla elektronika. Tým boli preteky stratené, čo Davida veľmi mrzelo.
V triede nad 600 ccm sa podarilo vyriešiť problém s elektronikou, ale problém s brzdami stále pokračoval, čo to sa prejavovalo až po prejdení niekoľkých kôl. Aj tak mal David z motorky výborný pocit a až sa vyrieši problém s brzdami, bude to skvelé.

Víkend bol teda pre Davida celkom dobrý. Druhé miesto v triede Twin je vynikajúce, smolu mal v ostatných kubatúrach. Ale aj to patrí k pretekaniu.
David ďakuje všetkým divákom za výbornú atmosféru a tiež všetkým, ktorí sa podieľali na organizácii a príprave tohtoročného úspešného ročníku. Obzvlášť Tomášovi Polákovi traťovému komisárovi. Veľmi si to váži. A takisto tak aj jazdcom za pekné súboje na trati.
Zároveň ďakuje svojim sponzorom, Roman Stašek, Pelko s.r.o., Hanzalík racing team, AV moto, Tinastav, ProZáhorí a tiež Markovi Šurinovi za požičanie motocykla. ďalej Katke a dvom malým princezničkám Terezke a Emičke a celej rodine. A samozrejme aj mechanikovi Štefanovi, Ivanovi a Dominikovi.
Ďalším pretekmi bude podujatie v Ostrave-Radvaniciach, kde sa pôjde trieda Twin a do 600 cc a to 9.7.-10.7.2016.

Text: Pavel Salaba