Dan Vysloužil v jeden víkend fotí a v druhý víťazí na motorke

Richard Karnok

Po tom, ako vlani v Trenčíne zvíťazil v oboch pretekoch triedy 400 Supersport, tešil som sa, že sa na trenčianske podujatie prihlási aj tento rok. Prihlásil. Ale ako fotograf.

Najprv som si myslel, že si Dan Vysloužil robí žarty, ale svoju neúčasť s motorkou na pretekárskej trati ospravedlnil. „Žiaľ, pre pracovné dôvody by som nemohol do Trenčína prísť skôr ako v piatok večer či sobotu ráno, ale dôležitá bola aj finančná otázka, veď ísť tri víkendy blízko po sebe, teda Hořice, Trenčín a Dymokury, naozaj nie je pre mňa jednoduché,“ vraví Dan. Bolo mi to ľúto, ale s radosťou som Danovi potvrdil akreditáciu a tešil sa, čo mu z foťáku „vylezie“.

Keďže víkend po Trenčíne štartoval v Dymokuroch a musel sa na tieto preteky pripraviť, galériu z Trenčína stihol poslať práve až po týchto pretekoch. Výsledok ma však prekvapil, Dan sa role fotografa chopil výborne! A s foťákom v ruke si to užil aj on sám. „Bolo to skvelé! Rád sa učím novým veciam. Rád by som ešte niekedy niečo odfotil, keď nebudem na dráhe,“ vraví s nadšením.

„Vďaka Karlovi Šoukalovi, že mi požičal objektív, s ktorým bola radosť učiť sa. Cez zimu sa snáď dovybavím a budem aj fotiť vždy, keď to pôjde. Z pohľadu jazdca by som povedal, že sa vlastne na tej motorke vôbec nenadrieš oproti fotografom, ktorí sú prakticky celý deň na dráhe. Veľký obdiv vyjadrujem všetkým fotografom. Bola to skvelá skúsenosť a mám v pláne sa v tomto odvetví aj zdokonaľovať.“

Dan Vysloužil pre nás teda pripravil dva vizuálne zážitky, v Trenčíne s fotoaparátom a v Dymokuroch videom zo svojej motorky, keď suverénne kráčal, teda skôr letel, za víťazstvom v triede 400 Supersport. „To video nevyzerá dobre… Musím sa lepšie vybaviť na budúci rok,“ dodáva.

Pod nasledujúcou Danovou galériou z Trenčína teda nájdete aj jeho onboard zábery z Dymokurov (trieda 400 Superposrt jazdila spoločne s triedou Supermono).

Text: Richard Karnok
Foto: Dan Vysloužil, titulné foto: Karel Šoukal a Jiří Šimeček


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *