Aleš Kalman hodnotí víkend v Starom Meste

Richard Karnok

Prvé tohtoročné vystúpenie na prírodnom okruhu má za sebou Aleš Kalman, pretekár Motošport klubu Unín, ktorý sa cez víkend predstavil na pretekoch v Starom Meste. Na Slovácky okruh cestoval len pár dní po úspešnom úvode sezóny na Slovakia Ringu, kde vybojoval pódium v M SR v triede 125 SP.

Aleš Kalman:

Po prvom, vcelku úspešnom podujatí na Slovakia Ringu sme sa konečne po dlhom čakaní  dočkali aj prvého podujatia na prírodnom okruhu, ktorým je Slovácky okruh v Starom Meste. V piatok navečer sme v pokoji spravili prebierku motocykla a už sme len čakali na sobotu a prvý tréning.

V sobotu ráno nám počasie prialo a do prvého tréningu nastúpilo 36 jazdcov, bohužiaľ ešte doma som menil nove doštičky a neboli vôbec zabehnuté, tak som sa prvý tréning sústredil hlavne na brzdy a s nejakým dobrým časom som nepočíta. Na koniec  prvého tréningu brzdy stále neboli zabehnuté, tak som mal čas 2:07 a 15. miesto. Veril som, že v druhom tréningu to už bude všetko v poriadku. Druhý tréning som chcel spraviť lepší čas, no bohužiaľ brzdy mi to stále nedovolili, a tak som sa trápil celý tréning, nakoniec som zrýchlil na 2:04 a bola z toho 13. priečka na štarte, čo nebolo až také zlé po tom všetkom.

Po skončení oboch meraných tréningov sme sa v depe venovali len brzdám a snažili sa problém nejako vyriešiť. Vymenili sme novu kvapalinu, dokonca dali druhý kotúč a verili sme, že už nám to bude brzdiť ako má.

V nedeľu ešte pred mojím štartom ma došlo podporiť veľké množstvo mojich fanúšikov, čo som nečakal, ale samozrejme ma to veľmi potešilo a chcel som zajazdiť čo najlepší výsledok, aby neboli sklamaní 🙂 Štart sami vôbec nepodaril, vyštartoval som na 13. mieste, ako som aj bol po kvalifikácii. Do prvej zatáčky sa mi podarilo dostať na nejakú 7. priečku, ktorú som dlho neudržal, pretože brzdy mi to zasa neuvoľnili a prepadol som sa na 12. priečku, kde sme až do 9. kola bojovali o 9. priečku. Práve v deviatom kole som mal menšiu kolíziu s jedným jazdcom a ja som išiel mimo trať, takže som ,sa zasa prepadol na 12. priečku, ktorú som udržal do konca. V pretekoch som zrýchlil na čas 2:02, čo bola aspoň nejaká pozitívna vec, keďže sa stále zrýchľovalo.

Chcel by som sa poďakovať hlavne svojmu otcovi a zároveň mechanikovi, že ma stále v jazdení podporuje a pomáha mi s opravami motorky a aj bratrancovi Michalovi, ktorý mi taktiež veľmi pomáha na pretekoch. Samozrejme, vďaka patrí všetkým mojím fanúšikom, ktorí ma prišli podporiť bez nich by to nebola ta pravá atmosféra 🙂
Ďalšie preteky nás čakajú na Panoniaringu, uvidíme podľa peňazí, keďže pre mňa je tam dosť drahé štartovné a potom nasleduje ďalší príroďák, domáce Kopčany.

Tlačová správa Aleša Kalmana
Foto: Karel Šoukal

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *