Vyhodnotenie súťaže o fotoknihy MotoGP 2019 od Marka Paulíčka

Richard Karnok

Počas uplynulých dní ste sa mohli zúčastniť našej súťaže o 3 krásne fotoknihy MotoGP 2019, ktorých autorom je vynikajúci dlhoročný fotograf nielen svetového šampionátu, Marek Paulíček a tieto knihy nám do súťaže aj venoval.

 

Správna odpoveď

Ktorý československý pretekár sa v roku 1987 okrem Pavla Dekánka tiež kvalifikoval do pretekov MS pri premiére na novom automotodróme v Brne, ale nakoniec pre zranenie neštartoval?

1. Bohumil Staša
2. Peter Baláž
3. Marián Troliga

V kvalifikácii triedy 125 cm³ už mal Peter Baláž s istotou splnený kvalifikačný limit, pohyboval sa v druhej desiatke výsledkovej listiny, ale chcel postúpiť ešte vyššie a v závere sa dostal pred trojicu súperov. V zákrute nad tubosiderom, dnešnej Schwantzovej, však spadol a Talian Corrado Catalano, ktorý jazdil tesne za ním, sa zľakol, šiel za po zemi sa škĺzajúcim Petrom a vrazil mu do nohy, čím mu roztrhol aortu… Peter netušiac, že má také vážne zranenie doslova ušiel z nemocnice, aby mohol v nedeľu štartovať, ale bolesti boli veľké a boj o svetové body v Brne sa nakoniec zmenil na boj o záchranu zranenej nohy v Bratislave. Našťastie úspešný.

Výhercovia troch kníh

Správnych odpovedí nám prišla prevažná väčšina, v niekoľkých prípadoch sa však našli odpovede s menom Bohumila Stašu a vcelku dosť ich bolo s menom Mariána Troligu.

A ktorí traja výhercovia dostanú fotoknihu od Marka Paulíčka?

Jakub Novák, Městec Králové
Matej Kováč, Holíč
Jaroslav Hanus, Bratislava

Výhercom gratulujeme, budeme ich kontaktovať prostredníctvom e-mailu. Všetkým Vám ďakujeme za účasť v súťaži, pripravujeme ďalšie!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *