Video z histórie: Krajčího európske pódium v Brne

Richard Karnok 2

Jeden z najväčších úspechov histórie slovenského cestného motocyklového športu dosiahol v roku 2011 na pretekoch ME Superstock 600 v Brne Tomáš Krajčí, keď po skvelom boji obsadil fantastické tretie miesto, ktoré navyše zopakoval aj na poslednom podujatí seriálu v portugalskom Portimau. Po 27 rokoch tak Tomáš dosiahol to, čo sa po páde v poslednom kole pretekov európskych pollitrov v Brne v roku 1984 nepodarilo Pavlovi Dekánkovi.

V Brne sa to pre Tomáša nevyvíjalo podľa predstáv, keď v prvej zákrute po štarte bol šiesty a behom prvého kola stratil ešte niekoľko pozícií. Nakoniec však predviedol skvelú stíhaciu jazdu a neuveriteľný finiš… ale veď to všetko si môžete pozrieť v nasledujúcom zázname kompletných pretekov. Len škoda, že v prenose nie je možné zažiť aj atmosféru, ktorú na mieste vytvorili tisícky Tomášovi fandiacich divákov podporených rovnako emotívnym komentárom Honzu Vítovca priamo na okruhu.

Text: Richard Karnok

2 komentárov k článku “Video z histórie: Krajčího európske pódium v Brne

1. Tak to bol veľký deň. S Tomášom som sa stavil, že ak bude na bedni, pôjdem do hola. Honzo jeho mechanik.