Video z roku 2006: Trieda 125 SP na Alpe Adrii v Brne

Richard Karnok

Práve v tomto období je viac času prehrabávať sa v archíve. Našiel som jedno svoje amatérske video z roku 2006, keď som nakrúcal zábery na pretekoch triedy 125 Sport Production v Brne. Tých sa zúčastnili traja slovenskí pretekári, Michal Puškár junior, Tomáš Svitok a Michal Mišák, na ktorých som sa v tomto videu sústredil. Preteky sa konali na Masarykovom okruhu v júli.

Michal Puškár v tom období patril do absolútnej špičky v šampionáte Alpe Adria (v rokoch 2005 a 2010 sa stal celkovým víťazom). V roku 2006, z ktorého je aj toto video, čelil Puškár prevahe jazdcov z Talianska, vyzbrojených špeciálnymi dielmi, ktoré pre nich pripravila Aprilia s cieľom vrátiť titul na Apeninský polostrov. Počas sezóny Michal dvakrát zvíťazil a získal niekoľko ďalších pódií a o majstrovi sa rozhodovalo až na záverečnom podujatí. Taliani nič nenechali na náhodu aj napriek veľkej snahe sa Puškárovi nepodarilo obhájiť titul, no skončil na výbornom druhom mieste. Michal v súčasnosti pôsobí ako docent na Katedre konštrukčného, automobilového a dopravného inžinierstva, Strojníckej fakulte TU v Košiciach.
Toto video som mohol nakrútiť z celej trate vďaka Michalovi Puškárovi staršiemu, ktorý ma počas pretekov viezol po obslužnej komunikácii okruhu na svojom skútri. Keďže videí z týchto čias mám viac, vrátim sa k nim čoskoro opäť. Na videu na štarte pretekov môžete pri Michalovi vidieť aj nášho kamaráta a kolegu Mariana Krchniaka, ktorý už nie je medzi nami…

Text a video: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *