Večer majstrov – ocenia aj tri osobnosti histórie

Richard Karnok 5

V rámci motocyklovej výstavy sa v piatok uskutoční aj Večer majstrov, kde budú vyhlásení najúspešnejší pretekári jednotlivých pretekárskych disciplín, ale SMF ocení za výsledky z minulosti aj troch nedávnych jubilantov z dicpilíny CPM, Františka Kročku, Imricha Majoroša a Pavla Dekánka (ten sa však nemôže zúčastniť).

František Kročka:
Jazdil v rokoch 1952 – 1974. Okrem množstva víťazstiev na medzinárodných pretekoch a titulov slovenského majstra, vybojoval v šesťdesiatych rokoch 5 titulov majstra Československa v triede do 175 cm3 a stal jej historicky najúspešnejším pretekárom. Šiesty federálny titul získal na záver kariéry v triede do 50 cm3 ako továrenský pretekár slovenskej značky Tatran. Po skončení kariéry pôsobil ako štátny tréner pre cestné preteky. Počas svojej kariéry bol uznávaný nielen ako skvelý pretekár, ale aj ako vynikajúci konštruktér.

———————————————————————————

Pavol Dekánek:
Jazdil v rokoch 1977 – 1992. Okrem titulov majstra Slovenska sa stal 10-krát majstrom. Československa v triedach do 250, 350 a 500 cm3. Okrem množstva. víťazstiev na medzinárodných pretekoch v Československu a v zahraničí jazdil ako reprezentant aj na Majstrovstvách sveta a Európy. Mimochodom bol prvým československým pretekárom štartujúcim na majstrovstvách sveta Superbikov.

———————————————————————————

Imrich Majoroš:
Jazdil v rokoch 1972 – 1992. Na jeho konte sú okrem titulov slovenského šampióna aj federálne československé v triedach 125, 250 a 500 cm3.  Našu krajinu reprezentoval po celej Európe, vo svojom čase patril k nie početnej skupine pretekárov, ktorí sa dokázali pravidelne kvalifikovať na Majstrovstvá Európy a v silnej konkurencii aj obstáť.  Víťazil na medzinárodných pretekoch doma aj v zahraničí.

5 komentárov k článku “Večer majstrov – ocenia aj tri osobnosti histórie

  1. Nekvalifikoval se do závodu:

    Skončil mezi 61 jezdci v kvalifikaci 54. časem 2.09.770 se ztrátou 11.080 sec. na Polemana Tardozziho.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *