V Trenčíne sa bojovalo aj v Memoriáli Milana Šobáňa

Richard Karnok 2

Počas víkendu sa v Trenčíne konali preteky medzinárodných majstrovstiev Slovenska oldtimerov. V rámci tohto podujatia sa navyše uskutočnil Memoriál Milana Šobáňa, ktorý by sa tento rok dožil 80. rokov.

Žiaľ, Milan Šobáň, ktorého sme si nedávno pripomenuli v článku Jaroslava Brzobohatého, už skoro štyri roky nie je medzi nami, no práve pri príležitosti jeho nedožitého jubilea, 80 rokov, sa jeho syn, pretekár Milan Šobáň mladší, rozhodol v Trenčíne usporiadať memoriál svojho otca. Keďže preteky MM SR sa konali ako jazda pravidelnosti, Milan junior sa rozhodol určiť najúspešnejších jazdcov podľa poradia, ako prídu do cieľa, teda na rýchlosť, a to v triede A1, pričom poradie bolo určené podľa zrátaných výsledkov sobotňajších aj nedeľných pretekov.

Milan Šobáň mladší vopred ani netušil, že práve on sám bude po oba dni najrýchlejším jazdcom a najväčšiu trofej, krásny pohár s číslom 37, s ktorým štartoval práve jeho otec, si domov odvezie on sám. Na druhom a treťom mieste skončili Ľubomír Kamenár a Štefan Vacula, ktorí si vybojovali rovnako krásne trofeje, ale predsa len o niečo menšie, ako víťaz memoriálu.

Text: Richard Karnok
Foto: autor a archív M. Vaculovej

2 komentárov k článku “V Trenčíne sa bojovalo aj v Memoriáli Milana Šobáňa

  1. Mnohokrát si na Milana st. vzpomenu, byl to správný a rovný chlap, který se nebál říci pravdu do očí i když to někdy bolelo. V jeho společnosti bylo mnoho legrace a krásných vzpomínek.
    MILANE tam nahoře, díky za vše co jsi pro nás udělal

  2. Moc pěkný.Milan sr. si to rozhodně zaslouží!Takový věci pohladí po duši!Díky moc!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *