Už cez víkend na Jarnú cenu Brna

Richard Karnok

Fanúšikovia cestných motocyklových pretekov sa dočkali. Po zimnej prestávke sa cez víkend 6.-8. apríla sa na Masarykovom okruhu v Brne uskutoční Jarná cena Brna, podujatie, ktoré je súčasťou majstrovstiev a preboru ČR na prírodných okruhoch pod patronátom asociácie CAMS.

Na mieste nebudú chýbať ani slovenskí pretekári, ktorým sa vlani v Brne výborne darilo, čo je tá najlepšia pozvánka práve pre slovenských priaznivcov navštíviť juhomoravskú metropolu. Oproti predchádzajúcemu roku, kedy dominoval doslova zimné počasie, to navyše vyzerá aj v tomto smere na vydarený víkend. Na dráhe sa predstavia pretekári tried od 125 SP až po Superbiky, nebudú však chýbať ani Oldtimery a medzinárodný pohár sajdkár.

Samotné preteky sa budú konať nielen v nedeľu, ale už aj v sobotu poobede, takže na Masarykovom okruhu môžete zažiť skutočne vydarený víkend. Diváci majú vstup na tribúny C, T3 a T5 vstup voľný (parkovanie je takisto zdarma), v sobotu a nedeľu si priplatia len za vstup do paddocku (150 Kč na deň), v piatok sa aj tam dostanú zdarma. Deti, seniori (1951 a starší) a ZTP majú vstup do paddocku zdarma aj v sobotu a nedeľu.

O tom, že sa bude jednať skutočne o jedinečný pretekársky víkend svedčí aj predbežná štartová listina. Pokiaľ sa rozhodnete navštíviť Jarnú cenu Brna, bude vás zaujímať aj časový harmonogram.

Ak budete na Masarykovom okruhu aj v sobotu, stavte sa po skončení posledných pretekov na krste novej knihy o bývalom pretekárovi Pavlovi Dekánkovi. Krst prebehne o 19:30 hod v tlačovom stredisku Aumotodromu Brno. Na mieste si budete môcť nielen knihu kúpiť, ale dať si ju aj podpísať priamo od 8-násobného majstra Československa Pavla Dekánka.

Text: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *