Slováci v Radvaniciach

Počas uplynulého víkendu sa na prírodnej trati v Ostrave – Radvaniciach konalo podujatie Okruh Františka Bartoša. Na strane usporiadateľov z klubu Rabamotosport tentoraz stálo aj počasie, a tak si diváci mohli naplno vychutnávať atmosféru pretekov na tomto zaujímavom prírodnom okruhu.

David Hanzalík

Nás pochopiteľne najviac zaujímalo vystúpenie slovenských pretekárov, ktorých zastupovali už tradične predovšetkým jazdci záhoráckych klubov Moto Classic Racing Club Kopčany a Motošportklub Unín.

V triede Klasik 175 sa predstavil Filip Haranta, ktorý v cieli pretekov obsadil desiate miesto. Filip bol klasifikovaný aj v triede 350, keď skončil ôsmy.
V kategórii súčasných motocyklov sa na štart pretekov triedy 125 postavili traja Slováci. Deviaty bol v cieli Milan Hanzalík, na desiatom mieste Marcel Hruboš a na pätnástom Aleš Kalman.
Milan Hanzalík sa predstavil aj v triede 250 ccm, kde však cieľ pretekov nevidel. Jeho brat David skončil na dvanástom mieste, keď najprv v poslednom kole spadol z tretieho miesta.
David pre zmenu nedokončil preteky v triede do 600 ccm, keď spadol zo šiestej pozície. Na jedenástom mieste sa umiestnil Roman Kurina.
David Hanzalík si však všetko vynahradil v triede V-Twin, kde obsadil druhé miesto za suverénnym Michalom Dokoupilom.
Nemec Ingolf Schmidt jazdiaci so slovenskou licenciou obsadil v pretekoch triedy Supermono deviate miesto.