Richard Karnok oslavuje 50 rokov

Jaroslav Brzobohatý 4

Šéfredaktor motocyklového portálu roadracing.sk Richard Karnok sa dnes dožíva okrúhlych 50 rokov.

V ľudskom živote číslo 50 pri veku je takým symbolickým medzníkom. A dobrým dôvodom k zamysleniu sa nad tým, čo sa všetko do každého jedného životného príbehu za tie roky vošlo. Prípadne čo sa tam ešte nepodarilo zmestiť a stihnúť. Tém je veľmi veľa.

Richardovi sa do tej 50tky toho vošlo naozaj veľa. Na prvom mieste predovšetkým rodina. Zo svojou manželkou Martinou majú 3 krásne deti. Rodinu síce živí muzikou, ale veľký kus srdca mu zaberajú motocyklové preteky. Táto záľuba spotrebuje nielen kus srdca, ale i veľkú porciu času. Bez podpory rodiny by to bolo nemysliteľné. Ale u Karnok family to našťastie ide.

Richard si prešiel pri pretekoch postupne niekoľkými etapami. Úplne zdola. Od obyčajného diváka až po rešpektovaného a uznávaného fotografa, žurnalistu a hlásateľa. Nie je to iba o nadšení a zápale pre vec, ale je za tým aj veľa tvrdej práce, napríklad aj „bačovať“ a pravidelne aktualizovať príspevky na tomto portáli. Plus v priebehu sezóny celé víkendy na pretekoch a to všetko mimo svoju prácu vo svojom voľnom čase. Niečo také sa nerobí len z povinnosti, to musíte mať v sebe fakt hlboko. Žiť tým. Ale keď už do tohto sveta preniknete a zapadnete, spoznáte skvelých ľudí a zažijete veci o ktorých sa Vám ani nesnívalo. Mám to rovnako ako on.

Richard Karnok napísal 3 knihy z prostredia československých motocyklových pretekov. A to o československých legendách Pavlovi Dekánkovi a Petrovi Balážovi, plus svoje osobné spomienky na svoj život vo svete motocyklových pretekov – Spomienky motocyklového fanúšika. Pravdivé a úprimné. Richard je dôstojným nástupcom a pokračovateľom skvelých slovenských motoristických žurnalistov Stana Cvengroša, Jula Mendla a Rudolfa Mladého. Nadväzuje na nich a nesie túto štafetu ďalej.

V priestoroch československých parkovísk motocyklových strojov sa pohybuje rozmanitá pestrofarebná spoločnosť. V tejto zvláštnej komunite je Richard obľúbenou autoritou. Predovšetkým ho tam ale ľudia majú radi. Určite zaslúžene. Za to aký je. A čo všetko pre tento šport robí. I jeho zásluhou sa bez problémov prelínajú české a slovenské preteky k spokojnosti oboch strán.

Za seba musím napísať, že som poctený jeho priateľstvom a vážim si toho.

Richard celá redakcia roadracing.sk ti do dalších rokov praje všetko NAJ.

Text:Jaroslav Brzobohaty
Foto:Marián Zeman

4 komentárov k článku “Richard Karnok oslavuje 50 rokov

  1. Riško do ďalších 50rokovTi prajeme veľa zdravia šťastia ,lásky a tešíme sa na stretnutia na pretekoch, František,Marián a Elena

  2. Pán Karnok prajem vám všetko najlepšie k vašim narodeninám vla zdravia,šťastia a ešte moc komentátorského umenia ktoré tak úžasne komentujte na motocyklových pretekoch ako treba v Holíči či Kopčanoch mnoho iných.Je mi veľkou cťou a som poctený že vás môžem osobne poznať.Laďa Lukovský Holíč.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *