Podporme jedinečnú hru Engine Evolution na Startovači

Richard Karnok

Spomínam si na svoje detstvo, kedy sa na svete objavili prvé počítačové hry. Keďže som už vtedy, v 80. rokoch, mal rád preteky cestných motocyklov, tešil som sa, keď som si u známeho mohol zahrať hru na vtedy dostupnom počítači Sinclair, hoci sa jednalo len o akúsi bielu paličku pohybujúcu sa po čiernej obrazovke a bielymi bodkami vyznačenej trati 🙂

Odvtedy vývoj veľmi pokročil a o nejakých 15 rokov neskôr som si užíval jazdu po okruhoch svetového šampionátu triedy 500 ccm, či neskôr MotoGP v reálne spracovanej grafike. Ale v podvedomí som vždy túžil (ako človek, ktorý nikdy nejazdil na motorke) vyskúšať si ako sa jazdí aj na okruhoch, ktoré sú dostupné aj v našich krajoch. Brno samozrejme nerátam, to už sa dalo vyskúšať na spomenutých hrách, ale nejaká tá „príroda“, na ktorej som ako fanúšik vyrastal, to by bolo niečo! Nuž, predstavte si, aj to sa nakoniec stalo realitou!

Pred niekoľkými rokmi sa v našich končinách objavila hra Racing 300. Už podľa číslovky v názve je zrejmé, že vychádza z pretekov na okruhu v Hořiciach, no okrem tohto prírodného okruhu, ktorý patrí medzi najkrajšie na našej planéte, si môžete „zajazdiť“ aj na okruhu vo fínskej Imatre, nemeckom Frohburgu, či českých Dymokuroch!

Tentoraz sa autor Petr Šimůnek rozhodol hru rozšíriť na projekt Engine Evolution. Aj v tomto prípade ide o jedinečný projekt a dozviete sa o ňom nižšie priamo od jeho tvorcu. Vývoj hry stojí značné finančné prostriedky a autor chce poprosiť verejnosť o príspevok. Teraz potrebuje vybrať 75 000 Kč. Ak sa vyberie viac, sú tu ďalšie plány, ako hru rozšíriť.

Dôležité teda je, že každý z nás môže tento jedinečný projekt podporiť, pretože práve bez našej pomoci môže len ťažko vzniknúť. Treba však dodať, že táto partia ľudí si našu podporu rozhodne zaslúži. Navyše keď to všetko chalani chystajú práve pre nás… A takisto za podporu môžete získať aj odmeny!

(V prípade, že sa nevyzbiera dostatok peňazí, nemusíte mať strach, že vaše peniaze prepadnú. V tom prípade vám totiž vami zaslaní čiastka bude v plnej výške vrátená.)

Všetko najdôležitejšie o hre a možnosti prispieť nájdete na stránke www.startovac.cz/projekty/engine-evolution

Engine Evolution – Trailer pre Startovač 2019

Predchodca, hra Racing 300

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *