Náročný rok Barbory Jakubičkovej

Richard Karnok 2

Nielen rozhodovanie o tom ako pokračovať v pretekárskej kariére, ale aj bakalárske štátnice sú témou, o ktorej tento rok musí rozmýšľať mimoriadne sympatická pretekárka Barbora Jakubičková z Dolného Srnia, vlaňajšia vicemajsterka alpsko-jadranského šampionátu v triede 125 cm3.

Ako už viackrát Barbora prezradila, situácia, ktorá nastáva v dvojtaktných triedach, ju núti premýšľať o tom, v ktorej triede pokračovať. „Stodvadsaťpäťky končia, to je isté, navyše niektorí z jazdcov, čo šli v Alpe Adrii, prechádzajú do šampionátu CEMC, takže už vôbec nemá význam tu pokračovať, ešte k tomu s mojím motocyklom ani nemám veľké šance“ vraví jazdkyňa, ktorá svoju budúcnosť vidí na motocykli s obsahom 600 cm3. „Aj na to však treba financie a keďže zatiaľ nemám žiadnu šesťstovku, tak sezónu zahájim na svojej 125-ke na úvodných pretekoch Alpe Adrie začiatkom apríla na Slovakia Ringu. To bude vlastne taká moja rozlúčka s triedou 125 cm3.“

A čo bude nasledovať potom? „Hneď po Slovakia Ringu zmodernizujeme 125-ku, čaká ju úprava, v Anglicku sa bude pripravovať valec, navyše máme do nej kit JHA a cieľom toho celého bude jej predaj, z čoho by sme potom chceli financovať kúpu šesťstovky,“ prezrádza. „Je teda jasné, že tohtoročná sezóna bude na pretekoch voľnejšia, nedá sa to veľmi siliť, keďže ma navyše na konci školského roka čakajú bakalárske štátnice,“ dodáva Bora, ktorá má čerstvo za sebou úspešne zvládnuté skúšky zimného semestra na Materiálovotechnologickej fakulte STU v Trnave.

Ak by sa aj podarila kúpa šesťstovky, veľké ciele si zatiaľ nekladie. „Doteraz som stále na žiadnej šesťstovke nejazdila, verím však, že čoskoro budem mať možnosť vyskúšať si ju. Ak už budem mať svoju, tak sa chcem zúčastniť Majstrovstiev Slovenska aj keď viem, že bez skúseností s novým motocyklom, sa nedajú očakávať nejaké skvelé výsledky,“ vraví pretekárka, ktorú z najdôležitejších udalostí najbližšie čaká oslava stredajších narodenín.

2 komentárov k článku “Náročný rok Barbory Jakubičkovej

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *