Kopčiansky motocyklový sviatok

Richard Karnok 8

(Aktualizované o video z TA3 a výsledky z jazdy pravidelnosti) Len ťažko sa dá opísať skvelá atmosféra podujatia, ktoré sa pred dvoma rokmi po osemnástich rokoch vrátilo do rodiny usporiadateľov motocyklových pretekov. Kopčiansky rýchlostný motookruh treba totiž zažiť na vlastnej koži.

O jedinečnosti tohoto podujatia svedčí fakt, že aj napriek termínovej kolízii so svetovým šampionátom Superbikov v nie príliš vzdialenom Brne, boli priestory okolo trate doslova preplnené divákmi, ktorí majú celkom iné priority ako tráviť čas na tak trochu sterilnom motodróme. A v prospech Kopčian hralo navyše počasie, na ktoré sa diváci v Brne práve spoľahnúť nemohli. Ale ďalšie slová sú zbytočné, tí čo neboli môžu ľutovať, tí čo boli, majú na čo spomínať… a hlavne tešiť sa na budúci ročník. Každopádne pre obe skupiny je určená rozsiahla galéria okolo 160 fotiek.

Pripájame pochopiteľne aj výsledky, i keď zatiaľ len na rýchlosť. Výsledky oldtimerov na pravidelnosť zverejníme v krátkom čase, časomerač totiž niečo podobné robil po prvýkrát v živote (hm, Valachovci chýbali, žiaľ v tomto termíne mali prácu na MM SR skútrov a Minimoto) a spôsobilo to dosť starostí okolo vyhlásenia najúspešnejších pretekárov. To bol, aspoň z môjho pohľadu, jediný vážnejší nedostatok, za ktorý však kopčianski organizátori nemohli. Odmenou za ich prácu bolo víťazstvo domáceho Davida Hanzalíka, ktorý prešiel cieľom na prvom mieste pretekov tried Supermono + Supertwin. Moje osobné poďakovanie patrí bratom Šebestovcom, ktorí sa o mňa starali s povestnou miestnou srdečnosťou a ja som si tak mohol toto podujatie užiť naplno so skvelým zázemím improvizovaného tlačového strediska s neobmedzeným prístupom k potravinám a nápojom všetkého druhu 🙂 K podujatiu sa postupne vrátime aj ďalšími príspevkami.

Výsledky:
A1 – rýchlosť
A2 – rýchlosť
B – rýchlosť
C + D – rýchlosť
E Side – rýchlosť
125 SP Sobota
125 SP Nedeľa
250 SP Sobota
250 SP Nedeľa
Supermono + Supertwin
Výsledky MM SR oldtimerov v jazde pravidelnosti

8 komentárov k článku “Kopčiansky motocyklový sviatok

 1. Je až na počudovanie, že tak významnú udalosť akou KRMO bezosporu na Záhorí je, nezaznamenala ani jedna z lokálnych televízií (WYWAR, TV SEN). Nech už sa na to pozerajú chlebodarcovia týchto masmediálnych prostriedkov ako chcú, propagácia tohto podujatia je len ku prospechu nášho regiónu. Alebo že by hocijaká debilná a bezvýznamná kultúrnospoločenská akcia,ktorá sa vtomto regióne prdne a na ktorej sa predvádzajú politický kreténi a páni konšelé mala prioritu ? Kam sme sa to dostali.

 2. Ja osobne som TA3 veľmi vďačný, že odvysielali aj tento 30-sekundový šot, v dnešnej dobe to nie je až také samozrejmé. Oni tam napríklad vôbec nechodili s kamerou, tie zábery čo odvysielali sú moje, ktoré som tam natočil. Oni si zaslúžia vďaku. Iní tam behali s kamerami, od jedného zatiaľ nič nebolo a tých druhých ani nepoznám. Takže naopak, TA3 vďaka.

  1. Riško máš absolútne pravdu,buďme radi aj za tých 30 sekúnd,že sa niečo také ako motocykle dostali na obrazovku,veď z Moto Gp v slov.televíziách nie sú kolkokrát ani 30sek.šoty.Riško ešte raz v mene MRCC Kopčany Ti ďakujem za všetko čo pre nás robíš.

   1. Veď vieš že toto podujatie je moja srdcovka 😉 Inak za to, že sa to vysielalo na TA3 patrí vďaka Jankovi Šebestovi.

 3. pekné fotky Riši a to video takysto ale na to že tam boli s tými kameramy celý deň a urobili s toho 30 sek. video tak to je smešné . Inak závody byli super , jak príprava pri ktorej boo kopec zábavy tak aj závody . Sem spokojný a teším sa na další ročník

 4. Děkuji Všem pořadatelům, členům motoklubu clasik a vedení obce za odvedenou práci při zajišťování rýchlostných pretěkov.
  Vše dobré až na časoměřiče a počítače výsledků.
  Díky a ať se daří dále.
  Tonda

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *