Kopčianske NAJ

Richard Karnok 5

Kopčiansky rýchlostný motookruh je za nami a to je čas, kedy môžeme bilancovať aký vlastne bol. Bolo by zbytočné podrobne rozpisovať priebeh pretekov jednotlivých tried, hoci sme boli svedkami krásnych súbojov. V nasledujúcom článku sa na toto podujatie pozrieme pohľadom na najsilnejšie okamihy slovom a obrazom.

NAJväčším prekvapením pre zúčastnených pretekárov bol nový úsek trate. Všetci prichádzali do Kopčian s obavami, pretože prvá časť populárnych esíčiek ustúpila rozvoju obce a na mieste vyrástol park. Málokto veril slovám hlavného organizátora Milana Hanzalíka, že trať bude aj tak veľmi dobrá, no Milan neklamal. Zhováral som sa s mnohými pretekármi, ktorým sa tento úsek páčil rovnako ako staré esíčka, niektorí sa dokonca vyjadrili, že je to teraz ešte lepšie ako predtým!

___________________________________________________________________

NAJkrajšie chvíle človek prežíval pri stretnutiach pamätníkov pretekárov a pamätníkov fanúšikov. Videli sme tu mnohé známe tváre, bolo sa veru o čom rozprávať a človek sa cítil ako vo sne. Nádherne tu ožila minulosť, navyše tým najkrajším možným spôsobom (pretekmi rýchlych strojov na prírodnej trati) prepletená so súčasnosťou. Úžasné bolo vidieť niektorých týchto pánov dokonca na stupňoch víťazov, ako tomu bolo v tomto prípade „Ježka“ Milana Šobáňa, ktorý obsadil druhé miesto v triede 175 ccm v hodnotení na rýchlosť!!!

___________________________________________________________________

Prívlastok NAJ si zaslúži podujatie v Kopčanoch aj za to, že napriek veľkému počtu pádov sa všetky skončili maximálne pošramotenou technikou, či nejakými škrabancami na telách postihnutých aktérov. A na takomto okruhu to je čo povedať. Svedčí to však aj o vyspelosti pretekárov a organizátorov.

___________________________________________________________________

NAJlepšia atmosféra panuje odjakživa práve na prírodných okruhoch a punc tomu dodávajú aj diváci „domorodci“, ktorí si takúto akciu vedia aj poriadne užiť. Keby bola vypísaná súťaž o NAJlepšie vybavených divákov, tak by sa určite víťazmi stala táto na pitný režim dobre vybavená trojica fanúšikov z cieľovej rovinky, ktorá nemala problém sa podeliť s okoloidúcimi, čo som aj ja sám s radosťou prijal 😀

___________________________________________________________________

NAJviac asi „svrbeli ruky“ mladého domáceho pretekára Lukáša Pukančíka (v klobúku), ktorý sa na domáce preteky veľmi tešil, ale krátko predtým na Slovakia Ringu nepríjemne spadol a tento rok ho už na pretekárskych tratiach asi neuvidíme, pričom o jeho neúčasti nerozhodlo nejaké zranenie, ale strach matky o svojho syna. Luky tak v Kopčanoch plnil aspoň úlohu traťového komisára, no očividne sa pri pohľade na okolo prechádzajúce motocykle zalizoval…

___________________________________________________________________

NAJväčšiu odmenu za usporiadanie tohto podujatia zožali kopčianski organizátori nielen v slovách pochvaly a spokojnosti od pretekárov a divákov, ale predovšetkým úspechmi domácich pretekárov Milana a Davida Hanzalíkovcov. Hlavný organizátor, ich otec bol dojatý a treba povedať, že môže byť na svojich chlapcov právom hrdý. Davidove víťazstvo v pravidelnosti do 175 ccm a Milanove druhé miesto v 125 SP a skvelé víťazstvo vo štvrťlitroch, to bolo pre domácich niečo fantastické.

___________________________________________________________________

Ďalší prívlastok NAJ patrí komentátorovi Karlovi Kratochvílovi. Počas dvoch dní ponúkal divákom veľa informácií nielen o dianí na trati, ale aj čo to zo zákulisia, o jednotlivých pretekároch a motocykloch… Pre nás na Slovensku to bol veľký zážitok, pretože v našej krajine ani zďaleka podobného komentátora nenájdeme…

___________________________________________________________________

NAJväčšie obavy panovali v týždni pred pretekmi z počasia. Predpovede boli skôr nepriaznivé, ale nakoniec bolo počasie snáď NAJlepšie aké mohlo byť. Proste kopčianskym to tento rok vyšlo a za toto podujatie si rozhodne zaslúžia pochvalu. Tešíme sa na stretnutie o rok!

Text a foto: Richard Karnok

5 komentárov k článku “Kopčianske NAJ

  1. Pekne si to spracoval Riško. Už aby bolo NMnV už počítame hodiny. Dúfam že sa stretneme. Ak máš nejaké kalendáriky nezabudni zobrať do NMnV. Dostal som českú licenciu na moto.

  2. Pekný príspevok-napísal si to tak,ako keby som tam bol(škoda,že som nemohol).Vidím,že atmoška tam bola skvelá.Už aby bolo NM.Inak mi to tak trochu pripomína situáciu,keď to postupne gradovalo-Piešťany(Kopčany) pred Brnom(NM).
    Sia

  3. Bylo to presn tak ja píšete – trať ještě lepší než vloni, počasí také lepší než vloni, paddock těsný ale super, vešli jsme se, atmosféra nádherná – není co dodat, nashle za rok!!!!!!

  4. Riško, si skvelý, krásne si to vystihol, už teraz si ma „napumpoval“ s chuťou na NM.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *