Hlavní závod Jarní ceny Brna rozhodla tisícina vteřiny

Závod nejsilnější kubatury nad 600 ccm zakončil program Jarní ceny Brna 2021, která se konala na Masarykově okruhu v Brně. V závěrečném klání vyhrál Karel Pešek, který po napínavém souboji překonal Michala Práška. Prášek se po sobotním vítězství musel spokojit se stříbrnou pozicí. Dařilo se i juniorským závodníkům. Jakub Gurecký a Jonáš Kocourek obsadili první dvě příčky v obou víkendových závodech.

Dvojnásobný vítěz Jakub Gurecký hodnotil první ostrý start v sezóně pozitivně. „Podařilo se mi dvakrát vyhrát, navíc jsme se o první místo přetahovali s Jonášem ze stejného týmu, takže to bylo napínavé až do cíle. Doufám, že tady v Brně budou brzy další závody, abych se mohl zúčastnit znovu,“ okomentoval víkend Gurecký.

Z Masarykova okruhu odjíždí spokojený i druhý závodník Brno Circuit Junior Racing Teamu Jonáš Kocourek. „Byla to ideální příprava, protože nám společně s Kubou za chvíli začíná sezóna Northern Talent Cupu v Le Mans. Dnešní závod byl ještě napínavější než sobotní, v posledním kole mi to na Stadionu do levé zatáčky poslal Oliver König, ale předjel jsem ho zpátky. Kubu už jsem dohnat nestihl, ale i tak považuji víkend za úspěšný. Nasbírali jsme nové zkušenosti, které se nám ve Francii budou hodit,“ uzavřel hodnocení Kocourek.

Naprosto vyrovnaný výkon předvedli dva nejrychlejší závodníci v nejsilnější kubatuře nad 600 ccm. Zatímco v sobotu byl úspěšnější Michal Prášek, který dojel před Karlem Peškem, v neděli si role jezdci prohodili. O výsledku posledního závodu rozhodl až foto finiš, z kterého vyplynulo, že jako první projel cílem Pešek o pouhou tisícinu vteřiny. Sobotní závod do 600 ccm vyhrál Michal Chalupa, v neděli byl nejrychlejší Ondřej Vostatek.

Pořadatelé chystají na podzim druhý závodní víkend

Úspěšná organizace Jarní ceny Brna, kterou provázela přísná hygienicko-epidemická opatření, motivovala pořadatele k vyhlášení druhého letošního termínu tradičního podniku. Nejlepší tuzemští motocykloví závodníci na Masarykův okruh opět zavítají na podzim, kdy se ve dnech 1. až 3. října uskuteční Podzimní cena Brna.