Dve otázky pre slovenských pretekárov (8.)

Richard Karnok

Dnes sa medzi troma vyspovedanými pretekármi okrem Michala Roneca a Jána Fízela objavil aj majster Slovenska skútrov v kategórii Street Tomáš Tonka.

1. Ako hodnotíte uplynulú sezónu?
2. Aké sú vaše plány a ciele pre rok 2013?

——————————————————————————————

Michal Ronec, Motoclub Baláž, Slovenský pohár CPM (trieda do 600 ccm):

1. Tento rok bol pre mňa veľmi zvláštny, ale zároveň výnimočný, lebo mojím veľkým snom od dvanástich rokov bolo posadiť sa na motorku a jazdiť motocykle na okruhu a tento rok sa mi to splnilo. Snažil som sa skôr jazdiť Fun Cup ako Slovensky pohár, ale postupom času som zistil, že chcem zrýchľovať a šiel som do Slovenského pohára. Samotný SP bol pre mňa ako začiatočníka na vysokej úrovni, páčilo sa mi tam všetko , takže ďakujem usporiadateľom za to, že niečo také organizujú pre jazdcov typu ako som ja, ktorí vlastne začínajú. Chcem veľmi poďakovať Motoclubu Baláž, Milošovi za to že nás dostal do celého tohto kolotoča, ďalej môjmu otcovi, mojej priateľke a celej rodine, ktorí ma neskutočne podporujú a takisto Romanovi Kudlíkovi z Garo, ktorý mi pomáha so servisom motorky.

2. Plány na rok 2013 máme, ale ešte neviem ako to tu bude vyzerať. Chcel by som stále pokračovať v B-licencii a v Slovenskom pohári v triede -600. Ale doposiaľ sme sa stále presne nedozvedeli čo nám usporiadatelia nadelili na rok 2013, takže čakáme čo budeme jazdiť a aké budú naše možnosti.

——————————————————————————————

Tomáš Tonka, TITON racing team, Majster SR skútrov v kategórii Street:

1. Uplynulá sezóna mi vyšla skoro celá podľa mojich predstáv. Okrem „osobného výkonu“ som nemal žiadne problémy. Každý v tíme presne vedel, čo je jeho úlohou a hlavne vďaka tomu som sa vedel sústrediť priamo na jazdenie a získavanie dôležitých bodov. Technicky sme boli vždy pripravení dokonale, čo dokazujú aj výsledky. Dokončili sme každé preteky a k tomu ešte všetky na bedni. Môže za to aj môj strýko Tibor, vďaka ktorému som sa vždy mohol spoľahnúť, že sa do cieľa dokotúľam hoci na jednom kolese. Samozrejme by to nešlo ani bez môjho brata Róberta, ktorý mi vždy stihol dať dokopy motorku po páde. Bola to pre mňa druhá sezóna, ktorá ma veľa naučila a ktorú si nesmierne cením, lebo som spoznal veľa dobrých ľudí zapálených pre tento krásny šport. Motorky mám rád a jazdenie na motorke bude navždy mojím celoživotným koníčkom.

2. Účasť v sezóne 2013 je ešte otvorená. Skúter je už pripravený, ale sa vymýšľajú aj nové veci, aby sme mohli zrýchliť. Rád by som naviazal na dobré výsledky tejto sezóny, ale až dostatok finančných zdrojov rozhodne definitívne o účasti. Tiež by som si chcel vyskúšať aj „veľké trate“, hoci aj len v podobe nejakých tréningov.

——————————————————————————————

Ján Fízel, D.O.M. Racing, Slovenský pohár CPM (trieda do 600 ccm):

1. Po štyroch rokoch som sa do toho znovu dostával a zoznamoval s novým krásnym okruhom. A boh dal, že som to nerozhasil , a že som už konečne medzi mojou krvnou skupinou. Najhorší okamih sezóny som mal, keď som zadrel Suzuki na Hungáči.

2. V budúcej sezóne by som chcel pokračovať v rovnakom trende ako doteraz a stiahnuť nejaké sekundičky z časov. Len ma bude veľmi mrzieť ak nebude v kalendári Hungaroring, tam sa vždy veľmi teším. A veľmi sa už teším na celú tú partiu pretekárov a aj na to, že budeme na podujatiach spolu s Áčkarmi, aspoň sa budem môcť niečomu priučiť. Štartovať budem na svojej R6, s ktorou som jazdil aj tento rok. A chcem to jazdiť ako doteraz v duchu srandy, lebo kto to žere tak tomu sa to se…e.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *