Dve otázky pre slovenských pretekárov (12.)

Richard Karnok

V posledný deň starého roka nám na otázky odpovedia Miroslav Sloboda, Samuel Brnula a Marek Pipaš.

1. Ako hodnotíte uplynulú sezónu?
2. Aké sú vaše plány a ciele pre rok 2013?

——————————————————————————————

Miroslav Sloboda, Maco Racing Team, Alpe Adria Championship, M SR (Superstock 1000 a Superbike):

1. Sezóna bola výborná. Síce som bol pomalší ako som plánoval, ale plán pred sezónou bol jazdiť s čo najmenším počtom pádov, čo sa takmer podarilo :-), keďže ešte stále sa zotavujem po mojom prešľape v rannom warmupe. Sezónu teda môžem v konečnom dôsledku hodnotiť ako vydarenú, lebo som si to užíval a to hlavne vďaka Macovi a celému tímu Maco Racing, kde mi pripravovali motorku a nemal som s ničím starosti, mal som dosť  pokoja, výborne sa o mňa starali a nemal som taký zhon ako predtým. Škoda že nepršalo vo všetkých pretekoch, mohlo to dopadnúť celkovo lepšie.

2. Na budúcu sezónu zatiaľ nemám nejaké presné plány, určite budem hlavne jazdiť na Yamahe R6, takže zmena k nižšej kubatúre a či pôjdem slovenský majstrák zatiaľ nie je isté, som zvedavý na jeho konečnú podobu, ešte je tam veľa otáznikov a cez týždeň nemôžem kvôli práci vždy ísť jazdiť… Rozmýšľal som aj nad CEC alebo CAMS, uvidíme aké budú konečné kalendáre a ako sa budem cítiť. Ďakujem všetkým za podporu a dúfam, že si aj ďalšiu sezónu užijem ako tuto.

——————————————————————————————

Samuel Brnula, Slovenský pohár CPM (trieda nad 600 ccm):

1. Uplynulá sezóna bola pre mňa veľmi ťažká. Po ťažkom páde v roku 2011 som si nevedel nájsť na motorke svoj pokoj, ostal mi v hlave blok. Pri prvom podujatí som mal problémy so strašnými vibráciami, tie sa našťastie podarilo odstrániť do ďalšieho podujatia. Na Pannonke som skoro neprešiel technickou kontrolou kvôli tečúcim predným tlmičom, ale našťastie to dopadlo dobre. Až ku koncu sezóny som sa na motorke začal cítiť istejšie a zrýchľovať.

2. Plány pre budúci rok… ťažko povedať, momentálne som bez motorky a na budúcu sezonu chcem chodiť len rekreačne na okruh ak sa podarí, plus nejaký motokros. A v roku 2014 by som sa chcel vrátiť naspäť na okruh. 

——————————————————————————————

Marek Pipaš, Scooter Team Trenčín, MM SR skútrov (trieda Street):

1. Uplynula sezóna bola nad moje očakávania, podarili sa všetky preteky, počasie nám prialo a stretol som veľa úžasných ľudí.

2. V roku 2013 pravdepodobne prestupujem do triedy Mini GP.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *