Denis Kováč dokončil sezónu v Európskom pohári skútrov

Richard Karnok

Cez víkend 8.-9. októbra sa konalo posledné podujatie „last dance“ Európskeho pohára skútrov na kartingovej trati JütenborgvNemecku. Na mieste nechýbal ani popredný pretekár tohto seriálu, Slovák Denis Kováč.

Denis Kováč:
„Trať bola pre mňa neznáme, a keďže som na nej ešte nejazdil, rozhodli sme sa iste už v piatok, aby sme čo to potrénovali, lebo sme vedeli, že konkurencia bude dosť veľká.
Už vo voľných tréningoch sme sa presvedčili, že konkurencia je super a nikto nechýba. V meranom tréningu som zajazdil deviaty čas a v pol sekunde sme boli 6 jazdci. Po kvalifikácii bolo trošku sklamanie ale preteky sú preteky.
Prvé preteky sa vyvíjali super, z 9. miesta som sa vypracoval na štvrté a tri kola do konca som musel po technickej chybe odstúpiť. Do druhých pretekov som už nenastúpil, pretože na výmenu motoru už nebol čas.
Aj napriek chybe sme si preteky užili a držali sme krok počas celej sezóny s jazdcami ako je Stefan Andersen, Yanick Ong, Duchtin Schnelle, Andreas Lukas. Ku konci sezóny sa nám trošku smola lepila na päty, ale aj tak sa chcem najviac poďakovať Vladkovi Gudábovi, pretože mi pomáhal počas celej sezóny a len s jeho pomocou som dosiahol výsledky aké som dosiahol. Aj keď nechodil na preteky, vždy som mal pocit, že je tam so mnou na a podporoval ma. Ďalej chcem poďakovať Pátek family, s.r.o, Qbond, Qkomaxit, Raptors gym Trnava.

Tlačová správa Denisa Kováča

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *