Stříbrný víkend pro české barvy

Minulý víkend byl co se motocyklových závodů týká velmi pestrý, zde je krátká rekapitulace. Největší úspěch zaznamenal určitě Petr Svoboda, který zajel v MS Supersport300 v neděli 2.místo. Naopak už v sobotu dosáhl stejného umístění Michal Prášek v prestižním německém šampionátu IDM na Triumphu 765 ze stáje WRP. Stejnou motorku pak dovedl do cíle 2x druhý Marek Červený, v dalším prestižním tentokrát roadracingovém šampionátu IRRC, který se po nizozemském Hengelu konal také na německé půdě. Dějištěm bylo město Schleiz, nedaleko českých hranic, kde se jel jubilejní 100. ročník.

A tomuto závodu se budeme věnovat nejvíce, protože bojovali i další dva čeští jezdci, Lukáš Václavovič a Jakub Šprojcar jedoucí za český tým TTRACE výrobce motooblečení. Lukáš přivezl premiérový bod již z Hengela, řada byla nyní také na Jakubovi a povedlo se. Velkou dávku smůly si naopak vybral Petr Najman, který upadl hned v prvním kole 1. nedělního závodu, přivodil si zranění a musel být hospitalizován. Nicméně zpět na začátek.

Volné tréninky se jely tentokrát už v pátek. Marek Červený společně s lídrem šampionátu Hambergem ukazovali, ze i tentokrat budou tzv. tvrdit muziku. Časy byly už na pátek velmi dobré. Lehce zaostával v pátek ještě jedoucí Petr Najman. Po prvním seznámení s tratí zrychloval i Lukáš Václavovič a Jakub Šprojcar jedoucí blízko za sebou.

V sobotní kvalifikaci pak největší progres zaznamenal Najman a Václavovič.

Startovní rošt na neděli vypadal následovně:

2. Marek Červený WRP – 1:30,622
4. Petr Najman PBS  – 1:31,721
16. Lukáš Václavovič TTRACE – 1:34,879
21. Jakub Šprojcar TTRACE – 1:36,766

Neděle přinesla pro motocyklové závody ideální počasí. Start do prvního nedělního závodu se nepovedl Petrovi Najmanovi, který jak už jsme zmiňovali v druhé polovině tratě při snaze dohnat ztrátu upadl. Hamberg vyhrál s velkým náskokem před Červeným

Lukáš Václavovič dojel celkově na bodované 13. pozici, potom co ztratil dvě pozice při nedořezení na cílové rovince, zároveň však při nájezdu do posledního kola získal jednu ztracenou pozici zpět pěkným předjetím. V IRRC to bylo 12.místo.

Jakub Šprojcar dojel na 16. pozici a v IRRC na 13. místě

Odpoledne rošť o dvě místa prořídl. Marek Červený jel po startu několik kol s Hambergem, ale jen do chvíle, než začli předjíždět jezdce o kolo zpět. Zde si Hamberg vypracoval rozhodující náskok. Pořadí tak bylo stejné, jako ráno.

1. Hamberg //  2. Červený //  13. Václavovič (v IRRC 10. pozice, což je top ten, již druhém podniku) // 19. Šprojcar (v IRRC 13.pozice)

Další závody nás čekají za měsíc ve vzdáleném finské Imatře. Sledovat můžete i přímý přenos, který pořadatel chystá. Více info:  www.imatranajo.fi