Svitkovo trápenie na pokračovanie

Richard Karnok

Ani v druhom podujatí Svetového pohára cestných motocyklov v triede Superstock 1000, ktoré sa konalo cez víkend v holandskom Assene, sa nepodarilo Tomášovi Svitkovi, pretekárovi slovenského tímu SK Energy dosiahnuť na body.

Po 21. mieste v kvalifikácii dopadli pre Tomáša preteky ešte horšie, keď obsadil 23. miesto a po dvoch podujatiach tak zostáva bez bodového zisku. Len pomaly zvyká na zmenu značky motocykla, ten nový mu prišiel priamo pred začiatkom sezóny a pre Tomáša sa tak prvé podujatia sezóny stali vlastne testovaním novej techniky.

Tomáš Svitok:
„Som veľmi smutný z toho, aké výsledky v súčasnosti dosahujem. V mysli viem čo všetko treba pri jazde na tejto motorke robiť, no neviem to preniesť do samotnej jazdy. Potrebujem na nej najazdiť veľké množstvo kilometrov, aby som jej mohol natoľko dôverovať, žeby som s ňou vedel isť po ušiach. Viem, že potom by to bolo celkom o niečom inom. No, samozrejme, keď nie sú financie, ťažko sa robia kilometre… Zostáva mi len dúfanie, že sa nám niečo podarí vymyslieť a zrýchlim. Moja obrovská vďaka patrí tímu SK Energy, kde mi stále veria, že to nakoniec spolu zvládneme.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *