Slováci v zahraničí

Richard Karnok

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – Na Slovakia Ringu sa koná Alpe Adria, nás však zaujíma aj vystúpenie štvorice našich pretekárov na medzinárodnej scéne. Tomáš Krajčí štartuje na ME Superstock 600 v holandskom Assene, spolu s ním je tam aj Tomáš Svitok jazdiaci v seriáli FIM Cup Superstock 1000 a Jaroslav Černý absolvuje prvé podujatie Medzinárodných majstrovstiev Nemecka v triede Supersport na Lausitzringu. Spolu s ním tam v štartuje v triede Yamaha R6 Dunlop Cup aj Martin Durdík.

NEDEĽA:

Assen: Preteky triedy Superstock 1000 skončili pre Tomáša Svitka poruchou motora už v nájazdovom kole, Marco Bussolotti obsadil 9.miesto.

Lausitzring: Jaro Černý zavŕšil úspešný víkend na Lausitzringu pódiom: v druhých pretekoch Supersportov skončil tretí za dvojicou Sutter a Lauslehto. Martin Durdík obsadil v pretekoch Yamaha R6 Dunlop Cupu 22. miesto.
Výsledky 2.pretekov Supersport
Výsledky Yamaha R6 Dunlop Cup

SOBOTA:

Assen: V Holandsku pršalo, v druhom voľnom mokrom tréningu STK 1000 skončil Svitok dvanásty, Bussolotti druhý.
2. kvalifikácia triedy Stock 600 sa jazdila na vode Tomáš Krajčí, samozrejme, výsledky na štarte tým pádom určila suchá prvá kvalifikácia a Tomáš odštartoval do večerných pretekov z 20. miesta. Tam nakoniec obsadil 17. miesto a z Holandska odchádza bez bodov.
V podvečernej druhej kvalifikácii triedy STK 1000 Tomáš Svitok nezlepšil svoj včerajší čas, ale aj tak bude štartovať z 15. miesta. Marco Bussolotti zajtra odštartuje z ôsmej pozície.
Výsledky kvalifikácie STK 600
Výsledky pretekov STK 600
Výsledky kvalifikácie STK 1000

Lausitzring: Jaro Černý obsadil v kvalifikácii výborné piate miesto. Martin Durdík bude v pretekoch triedy Yamaha R6 Dunlop Cupu štartovať z 27. miesta.
Výsledky kvalifikácie IDM Supersport
Výsledky kvalifikácie Yamaha R6 Dunlop Cup

Jaro Černý pokračoval vo výborných výkonoch aj v prvých, podvečerných pretekoch triedy Supersport, v priamom súboji o štvrté miesto s Güntherom Jescom mal na cieľovej čiare navrch domáci jazdec. Aj piate miesto je však pre Jara veľmi slušným štartom do sezóny.
Výsledky 1.pretekov Supersport

———————————————————————————-

PIATOK:

Tomáš Krajčí z tímu obsadil v 1. kvalifikácii 20. miesto, Svitok bol šestnásty. Jeho kolega v tíme SK Energy Talian Bussolotti skončil jedenásty.