Krajčímu chýbala jedna desatina k bodu

Richard Karnok

Len jedna desatina sekundy dnes chýbala Tomášovi Krajčímu k ďalšiemu európskemu bodu na pretekoch Majstrovstiev Európy cestných motocyklov v triede Superstock 600 na nemeckom Nürburgringu.

Po piatkovom probléme so zadretým motorom nastúpil dnes slovenský pretekár Tomáš Krajčí k dopoludňajšej kvalifikácii s cieľom vylepšiť si nielen čas, ale predovšetkým pozíciu na štarte. Žiaľ výkon motoru nedosahoval potrebné hodnoty, navyše jazdec TK Racing Slovakia Teamu musel bojovať s problematickou prednou brzdou, ktorá nedokázala dostatočne plniť svoju funkciu. Výsledkom bolo až 19. miesto na štarte. Cieľom do pretekov tak bolo dobre odštartovať a pokúsiť sa postúpiť čo najvyššie. Behom desiatich kôl sa Tomášovi podarilo predbehnúť niekoľkých súperov a bojovať v trojčlennej skupine o 15. miesto. Cieľom pretekov nakoniec mladý jazdec prešiel na 16. mieste, keď k jednému európskemu bodu mu chýbala len jedna desatina sekundy.

Tomáš Krajčí:
„Celý víkend hodnotím ako zlý. Nič nám nevyšlo. Pozitívne iste je, že sa mi podarilo zajazdiť v kvalifikácii lepší čas ako moje vlaňajšie maximum, no rozhodne se tým nechcem utešovať. Bolo to až 19. kvalifikačné miesto, čo je veľmi zlé. Do pretekov som teda nastupoval s tým, že sa pokúsim pozíciu ešte zlepšiť, ale zradila nás technika. Nový motor nemal tak dobrý výkon ako ten starý a navyše som mal behom kvalifikácie aj pretekov problém s prednou brzdou. Tento víkend nám proste nevyšiel, odchádzame s nie práve najlepšími pocitmi.“


Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *