Repákovu šancu na víťazstvo v európskom pohári zmarila chyba súpera

Richard Karnok

Slovenský pretekár Maxim Repák cestoval do španielskej Barcelony ako jeden z favoritov na celkové prvenstvo v seriáli Yamaha R3 bLU cRU European Cup , keď na vedúceho Španiela Juliana Girala strácal len desať bodov.

Aj záverečné podujatie bolo súčasťou víkendu World Superbike a na 15-ročného Slováka čakali posledné dvoje preteky, v ktorých chcel nadviazať na vynikajúce výsledky, ktoré počas tohtoročnej sezóny dosiahol. V kvalifikácii obsadil štvrté miesto, čo znamenalo štart z druhého radu. Jeho snaha však nemala dlhé trvanie, vo štvrtom kole doplatil na chybu súpera, ktorý spôsobil pád Maxima aj ďalších súperov.
V konečnom hodnotení sa tak slovenský reprezentant prepadol na štvrté miesto.

Maxim Repák:
„Posledný pretekový víkend v seriáli Yamaha R3 bLU cRU European Cup neprebehol tak ako by som si prial. Trať v Barcelone bola pre mňa neznámou, ale po voľnom tréningu som vedel, že sa budeme kamarátiť. Výsledkom bolo 4. miesto v kvalifikácii s odstupom 0.007 za tretím. Začiatok prvých pretekov prebiehal podľa mojich predstáv, no neudržal som sa vo vedení. Dostal som sa do skupiny jazdcov, z ktorej sa mi pre neustále súboje o pozície nedarilo vymotať. Nakoniec jeden zo súperov nezvládol prejazd zákruty číslo 14 a poslal k zemi ďalších troch jazdcov vrátane mňa. Keďže zdravotný stav po páde mi neumožnil štartovať v závode v druhých pretekoch, moje nádeje na umiestnenie v prvej trojke boli pochované. Celkovo som síce skončil štvrtý, ale mojou výhrou sú získané skúsenosti a priateľstvá. V blízkom čase sa musíme rozhodnúť, ako budeme pokračovať v sezóne 2022. Ďakujem všetkým za podporu.“

TS Maxima Repáka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.