Prvé preteky sezóny ESBK absolvoval Michal Búlik v španielskom Jereze

Richard Karnok

V dňoch 1.-3. apríla sa v Jereze konali prvé preteky medzinárodných majstrovstiev Španielska ESBK 2022. 16-ročný slovenský pretekár Michal Búlik jazdiaci v českom tíme New2 Project zahájil svoju druhú sezónu v triede Superstock 600. V spojených triedach Supersport a Supersport NG obsadil 13. a 15.miesto.

Na rovnakej trati absolvoval pred necelým mesiacom test, kde mu však komplikácie s prechladnutím a veterné a daždivé počasie sťažili prípravu na novú sezónu.

Vo štvrtok a piatok sa snažil získať späť sebadôveru z minulého roka a najazdiť chýbajúce kilometre na suchej trati, časy sa však zlepšovali len veľmi pomaly.

V sobotňajšej kvalifikácii si nenašiel primerane rýchlych jazdcov. Orientáciu na trati zhoršovali aj jazdci triedy NG, ktorých výkonnejšie motocykle mali na rovinkách viditeľnú prevahu. Sklamaním bolo celkové 16. miesto na štarte.

Štart do prvých pretekov bol priemerný a znamenal prepad na 18. miesto. V priebehu jazdy absolvoval množstvo predbiehaní, čo ich skupinu spomalilo a stratili kontakt s rýchlejšími jazdcami. Výsledné 13. miesto celkovo bolo pre celý tím sklamaním.

Nedeľné preteky mali veľmi podobný scenár. Po štarte prepad na 18. pozíciu. Celé pole sa roztrhalo a Michal zostal zaseknutý s jazdcom z triedy NG. Napriek niekoľkým predbehnutiam, sa vždy prepadol a cieľom prešiel na celkovom 15. mieste.

Michal Búlik:
„Tento víkend mi to príliš nešlo. Motocykel bol skvele pripravený a celý tím makal na sto percent, ale ja som sa zrýchľoval veľmi pomaly. Pred sezónou sme mali dva testy, oba však boli na vode, čo mi k rýchlosti veľmi nepomohlo. Motocykle novej triedy New Generation sú výrazne rýchlejšie a ja sa budem musieť naučiť dostať dopredu rýchlejšie. Celkovo musím zapracovať na úvode jazdy. Pridať trošku agresivity na štarte a v prvých kolách na novej pneumatike, kde som strácal príliš veľa. Najrýchlejšie kolá som jazdil až v závere na ojazdenej gume. Z týchto pretekov sa musím poučiť, hodiť ich rýchlo za hlavu a pripraviť sa lepšie. Druhý podujatie sezóny sa koná už 22.-24.4. vo Valencii a musím si dokázať že do ESBK patrím. Ďakujem všetkým partnerom a fanúšikom za podporu. Bez vás by to určite nešlo.“

TS Michala Búlika

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *