Na FIM EWC na Slovakia Ringu debutoval motomaxx racing team

Richard Karnok

Počas uplynulého víkendu sa na Slovakia Ringu uskutočnili historicky prvé preteky svetového šampionátu vytrvalostných pretekov cestných motocyklov. Na mieste sa s motocyklom Kawasaki pripraveným pre triedu superstock premiérovo predstavil aj slovenský motomaxx racing team, ktorého vznik inšpirovalo práve toto podujatie.

Celkom bez skúseností so šampionátom Endurance, ale s túžbou zažiť nepoznané dobrodružstvo a absolvovať náročné osemhodinové preteky sa v tíme stretli pretekári a ostatní členovia tímu, ktorí však od začiatku pracovali ako zohratá partia. Ako jediný tím na štartovom rošte na domácom okruhu bolo jazdecké zloženie čisto slovenské. Na tímovom motocykli Kawasaki sa striedali skúsení jazdci Vladimír Ruža, Juraj Knezovič a Jakub Jantulík, ktorí počas svojej kariéry dosiahli mnoho úspechov, no aj oni museli myslieť na to, že tentoraz budú jazdiť ako tímoví hráči a nie sami za seba. Vďaka výbornej atmosfére v boxe motomaxx racing teamu a profesionálnej práci mechanikov však celý tím pracoval ako jednoliaty celok.

Po kvalifikáciách patrilo slovenskému tímu 28. miesto na štartovom rošte. Už krátko po zahájení pretekov sa však na motocykli prejavila porucha prevodovky, ktorá si vyžiadala veľmi dlhý čas opravy, čo pre tím znamenalo prepad až na záver klasifikácie. Okrem toho bolo potrebné riešiť aj problém z nefunkčnými svetlami, no potom až do konca osemhodinových pretekov tím úspešne kráčal za naplnením svojho sna, dokončiť svoje premiérové preteky vo svetovom šampionáte. To sa aj podarilo, keď bol motomaxx racing team v cieli klasifikovaný na 23. mieste celkovo a jedenástom medzi motocyklami špecifikácie superstock.

Boris Mentel, majiteľ tímu:
„Vôbec sme nevedeli do čoho ideme a všetko sme pochopili až na mieste. Mali sme určitú predstavu na základe toho, čo sme počuli, čítali a videli na videu, ale realita bola celkom iná. Bolo to mimoriadne náročné podujatie, ktoré sa nedá prirovnať k ničomu z toho, čo každý z nás v tíme doteraz poznal. Boli sme ale výborne pripravení, o čom svedčí aj to, že cez technickú kontrolu sme prešli na prvýkrát, za čo však vďačím aj Martinovi Kuzmovi, ktorý nás upozornil, na čo si pri príprave motocykla máme dávať pozor. Na štarte sme boli plní emócií, naši pretekári podávali počas všetkých dní spoľahlivé výkony, žiaľ, už v úvode pretekov sme museli meniť prevodovku, keď sa nám rozpadlo koliesko na štvrtom stupni a to nás stálo obrovskú stratu času.
Práve takéto situácie však patria do disciplíny endurance a mňa teší, že slovenský importér značky Kawasaki sa okamžite postaral o nápravu. Po výmene prevodovky a oprave svetiel sme už boli bez problémov a jazdili sme s istotou až do cieľa. Boli to naše prvé preteky vo svetovom šampionáte, prišli sme do cieľa a všetci sme z toho mali obrovskú radosť. Naplno sme si to užili a už teraz začíname zbrojiť na budúci rok. Keď sme totiž zistili, kde by sme boli bez spomenutého technického problému, ihneď nás to motivovalo zopakovať si to aj nabudúce. Moja veľká vďaka patrí každému jednému členovi tímu, pretekárom, mechanikom, rodinám, partnerom, tým, čo nás akokoľvek podporovali a samozrejme fanúšikom, ktorých záujem nám pomáhal prejsť týmto náročným podujatím.“

Tím motomaxx racing ďakuje svojim hlavným partnerom, Gorilla Sports, Bio-Circle, Zlatý Bažant Radler 0.0% a partnerom, Polynova, Pastorkalt, Peterson Technik, Tajpan, Elf, World of fashion, SV Moto Racing, Porsche Nové Zámky, Kerkosand, Mapetstav, Agrofarma Budmerice s.r.o., K-Tech a Dunlop.

Tlačová správa motomaxx racing teamu

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *