Maco Racing Team sa predstaví na Bol d´Or

Richard Karnok

Počas nadchádzajúceho víkendu (17.-18. september) vyvrcholí tohtoročný prestížny seriál Majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov cestných motocyklov “FIM Endurance World Championship 2022” (FIM EWC). Dejiskom záverečného, v poradí štvrtého podujatia uvedeného seriálu sa stane francúzsky okruh v Bol d’Or, ktorý zároveň s finále FIM EWC oslavuje 100. výročie svojej existencie. Medzi štartujúcimi nebude chýbať ani náš slovenský Maco Racing Team #14.

Záverečné 24h preteky vo Francúzsku budú trochu iné, ako tie doterajšie. Rozdiel bude v bodovaní, nakoľko v Bol d’Or je v hre až (maximálne) 85 bodov za prvé miesto!!! To znamená, že o titul šampióna sa môže popasovať až 7 tímov v hlavnej súťaži EWC a až 12 tímov v bodovaní svetového pohára Superctock (FIM Endurance World Cup).

Slovenský Maco Racing Team v zložení Enzo Boulom (FRA), Anthony West (AUS), Camille Hedeline (FRA) a Tomáš Svitok (SVK) ako náhradník, sa v súčasnosti už nachádzajú v dejisku súťaže, kde pripravujú svoje motocykle a snažia sa “natrénovať” si miestny okruh. V priebežnom poradí je MACO na 13. mieste so ziskom 26 bodov. Lídrom tabuľky FIM EWC je japonský Yoshimura SERT Motul, druhý v poradí je F.C.C. TSR Honda France (tiež Japonsko) a tretiu priečku okupuje rakúsky YART – Yamaha Official Team EWC.

Priebežné poradie FIM EWC 2022

ŠTARTOVÁ LISTINA

ČASOVÝ HARMONOGRAM

Zdroj: smf.sk

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *