Ježek končí u Guandaliniho, nahradiť by ho mohol Hanika

Richard Karnok

Po víkendových pretekoch MS Superbikov v Brne došlo k rozchodu Guandaliniho tímu s Ondrom Ježkom. Podľa tímu sa k tomu v tíme rozhodli po tom, ako si pretekár v tlačovej správe z Brna sťažoval na prácu tímu a technické problémy.

Motocykel nefunguje, Ondra Ježek sedí v boxe. Reálny obraz sobotňajšieho Superpole 1 v Brne…

Celá situácia pripomína hľadanie „obetného baránka“, kedy tím nebol schopný zabezpečiť kvalitnú techniku a pripraviť motocykel na potrebnú úroveň a momentálne by svoje neúspechy kvôli svojim partnerom rád hodil práve na jazdca. Tím uvádza, že pre Ježkove vyhlásenie prišiel o sponzora, kvôli čomu sa nebude môcť zúčastniť pretekov v Laguna Seca.

„V tejto chvíli môžem len potvrdiť, že som od pána Guandaliniho dostal e-mailovú správu, v ktorej ukončuje moje pôsobenie v tíme Guandalini Racing,“ vraví Ondřej Ježek. „Domnievam sa, že k tomuto kroku nie sú právne dôvody, preto toto ukončenie považujem za bezdôvodné a budem požadovať vrátenie alikvotnej čiastky, ktorú som tímu uhradil na celú sezónu MS superbikov. Prípadne zvážim ďalšie právne kroky.“

Aká bude následná situácia v Guandaliniho tíme je momentálne v rovine špekulácií, pričom na portáli gpone.com sa ako o náhradníkovi za Ježka vraví o jeho krajanovi Karlovi Hanikovi.

Text a foto: Richard Karnok

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *