Jazdci ADAC Northern Europe Cup sa v Misane pripravovali na sezónu

Richard Karnok

Skúsení jazdci i nováčikovia tohtoročného seriálu ADAC Northern Europe Cup sa začali pripravovať na sezónu 2017 na slnečnom talianskom okruhu Marca Simoncelliho v Misane.

Prvé kilometre pred sezónou tam absolvoval jediný slovenský zástupca v tomto seriáli, Roman Kučera, jazdec Motoclubu Baláž. V sobotu 9. apríla sa program začal rozpravou s pretekármi.
Jazdcom aj zástupcom tímov bol predstavený nový kalendár podujatí sezóny 2017, ktorú je súčasťou pretekov MotoGP, MS Superbike a Endurance. Na rozprave sa hovorilo aj o správaní sa pretekárov a ich sprievodu na podujatiach.
Po rozprave a vzájomnom zoznámení sa pretekárov nasledovala technická kontrola ich motocyklov. Následne sa už jazdci mohli vybrať absolvovať prvé kilometre na 4224 metrov dlhom okruhu.

Prvé testovanie po zimnej prestávke zvládal Roman Kučera dobre, postupne si na svojom motocykli hľadal na okruhu optimálnu a s každým odjazdeným kolom zrýchľoval. Absolvoval šesť tréningov, pričom v jednom z nich spadol, aby sa vyhol kolízii s druhým jazdcom.

„Motocykel sme museli rýchlo opraviť na ďalšie tréningy, Romanovi sa nič nestalo,“ prezradil predseda motoclubu Miloš Baláž, ktorý sa od začiatku Romanovej kariéry podieľa na jeho napredovaní. „V pondelok Roman absolvoval ďalších šesť tréningov, postupne zrýchľoval a dosahoval časy 1:55,00. Opäť prišiel pád a museli sme opraviť motocykel. Roman bol našťastie opäť bez zranenia a mohol nerušene pokračovať v tréningoch.“

V pondelok večer Roman so svojim sprievodom, kde nechýbal ani jeho otec Roman Kučera senior, aj českými pretekármi navštívili pizzeriu Valentina Rossiho v Tavullii,  z čoho mali všetci veľkú radosť a nezabudnuteľný zážitok. V utorok sa však už opäť naplno pracovalo a na mladých pretekárov čakali tri tréningové jazdy, kde náš pretekár dosahoval konštantné časy.

„S Romanovým výkonom som spokojný, rýchlo si zvykol na novú trať, dokázal jazdiť rýchle a vyrovnané časy, takže pred štartom novej sezóny môžeme byť spokojní,“ neskrýval spokojnosť Miloš Baláž. „Zároveň chcem poďakovať českým kolegom za veľmi príjemnú a priateľskú atmosféru v paddocku a verím, že celý seriál sa bude niesť v tomto duchu. Tiež chcem poďakovať organizátorom z ADACu za usporiadanie tohto podujatia.“

Prvé preteky ADAC Northern Europe Cup sa uskutočnia 28.-30. apríla v holandskom Assene.

Tlačová správa Motoclubu Baláž

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *