IDM v Oscherslebene

Richard Karnok 2

PRIEBEŽNE AKTUALIZOVANÉ – Slovenský pretekár Jaroslav Černý absolvuje tento víkend druhé podujatie nemeckého medzinárodného šampionátu v triede Supersport na okruhu Oschersleben, kde bude chcieť nadviazať na svoje úspešné vystúpenie na Lausitzringu. V seriáli Yamaha R6 Dunlop Cup sa opäť predstaví Martin Durdík.

NEDEĽA:

2. preteky IDM Supersport: Jaro Černý pridal ku včerajšiemu šiestemu miestu siedmu pozíciu v druhých pretekoch Supersportov. V hodnotení šampionátu mu priebežne patrí 5. miesto.
Jaro: „Druhé preteky boli pre mňa hrozne ťažké, po včerajšom páde ma dnes dosť bolela ruka a naozaj som rád, že som dojazdil… Bolesť bola veľká, ale snažil som sa to premôcť, aby som priviezol aspoň nejaké body. Siedme miesto nieje to čo chcem, ale v tabuľke je to stale veľmi dobre rozohraté, dvanásť bodov na druhé miesto nieje zle… Chalani makali tvrdo celý víkend, tak som si nemohol dovoliť to vydať, ešte raz ďakujem našim partnerom za podporu a už teraz sa teším na Nürburgring, teda na trať, ktorú mám rád.“
Výsledky 2. pretekov Supersport

Martin Durdík štartoval do pretekov Yamaha R6 Dunlop Cupu z 24. pozície a ako dvadsiaty štvrtý videl aj cieľovú šachovnicu.
Výsledky pretekov Yamaha R6 Dunlop Cup

—————————————————————————

SOBOTA:

1. preteky IDM Supersport: Jaro Černý obsadil v prvých pretekoch šieste miesto.
Jaro: „Po tom čo sme dnes absolvovali som s výsledkom spokojný. Včera som bol na suchu dosť rýchly, tak sme si verili, že by to mohlo byť znova dobré, ale dnes od rána začalo pršať a prvýkrát som tento rok sedel na motorke na vode. Musím sa priznať, že ten prvý pád v treťom kole bola vyložene moja chyba, pridal som veľa plynu a bolo… 😉 Do druhej kvalifikácie som ale nestrácal nadej, lebo viem, že dokážem ísť na vode dosť rýchlo. Začal som postupne a dostal som sa do top 10 a ešte sekunda mi chýbala do prvého radu, tak som to chcel ešte skúsiť, ale znova prišiel pád a mechanici z toho už neboli práve nadšení 😉 , ale podarilo sa im za tri hodiny dať znova motorku dokopy a štartoval som nakoniec z 12. miesta. Odštartoval som veľmi dobre a po prvom kole som bol na 8. mieste. Celé preteky naozaj veľa pršalo a musel som sa veľmi snažiť, aby som sa udržal v sedle, nastavenie sme jednoducho netrafili ako by som potreboval, tak nakoniec so 6. miestom v cieli musím byt spokojný. Cítil som po celý čas koleno a lakeť, čo ma po páde dosť bolelo, ale dalo sa to vydržať. V tabuľke sme momentálne na 4. mieste s malou stratou na top3, a tak verím, že zajtra bude sucho a bude to o inom 😉 Moja veľká vďaka za odvedenú prácu patrí celému tímu Vector Bily KM Racing.“
Výsledky 1. pretekov Supersport

Po 2. kvalifikácii patrí Jarovi Černému 12. štartová pozícia. Prvé preteky absolvuje už dnes o 16:15 hod.
Martin Durdík je po kvalifikáciách na 24. mieste.
Výsledky kvalifikácií Supersport
Výsledky kvalifikácií Yamaha R6 Dunlop Cup

V 1. kvalifikácii Jaro už v jej úvode spadol a tak obsadil až 23. miesto: „Nič vážne sa nestalo, bola to moja chyba, prehnal som to hneď v druhom kole. Mal som nové pneumatiky a tie potrebujú tak 5 kôl… Odniesli to len páčka a stúpačka, inak nič. Poobede zaberiem,“ vraví Jaro tesne po svojom páde.
Martin Durdík obsadil v prvej kvalifikácii Yamaha R6 Dunlop Cupu 24. miesto.