Jantulíkov návrat na Sachsenringu

Richard Karnok

Po prvýkrát od svojho zranenia, ktoré si privodil pádom v Oscherslebene, sa v pretekoch Medzinárodných majstrovstiev Nemecka cestných motocyklov v triede 125 cmᵌ predstavil slovenský pretekár Jakub Jantulík.  Zlomená kľúčna kosť už bola v poriadku a 16-ročný pretekár AMK Brno Circuit Junior Teamu chcel zaútočiť na bodované pozície.

Po prvej sobotnej kvalifikácii patrilo Jakubovi 24. miesto keďže v druhej svoj raňajší čas nedokázal zlepšiť, do nedeľných pretekov štartoval až z 26. pozície.

Po štarte doplatil na skrumáž v prvej zákrute, nepodarilo sa mu prebojovať dopredu a aj napriek veľkej snahe na tejto mimoriadne technickej trati, na ktorej sa jazdí aj seriál Majstrovstiev sveta MotoGP, nakoniec v cieli obsadil 21. miesto.

Jakub Jantulík:
„V piatok sme sa venovali nastaveniu motocykla, skúšali sme prevody a hneď sa mi podarilo zajazdiť slušný čas. V prvej kvalifikácii som sa spočiatku nevedel dostať do tempa, od polovice to však už bolo oveľa lepšie, zlepšoval som časy a pred druhou kvalifikáciou som bol motivovaný posunúť sa o kus dopredu. Asi som chcel však až príliš, a tak z toho nič nebolo, v závere som sa len dokázal dostať na úroveň raňajších časov… Štart pretekov sa mi vcelku podaril, aj keď to nebolo práve niečo extra. Zostal som na  kvalifikačnom mieste a chcel som čo najviac súperov predísť v prvej zákrute. Bolo tam však veľmi husto, vytlačili ma, a tak som stratil kontakt so súpermi a ten sa potom na takejto technickej trati späť získava ťažko. Predo mnou jazdila skupina pretekárov, no nedokázal som sa im priblížiť. Ak mám zhodnotiť celý víkend, tak to za veľa nestálo, ale aspoň som zasa o niečo zrýchlil a postupne je to lepšie. Zvýšil som aj tréningový rytmus a verím, že o necelé dva týždne to bude na Salzburgringu opäť o niečo lepšie.”

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *