Galéria: WSBK Most od Luboša Novosáda

Víkend WorldSBK na mosteckém autodromu byl velkým svátkem a oslavou motocyklových závodů. Tento závod navštívilo skoro 54 tisíc diváků. Ale i když počasí pořádně zlobilo, prudké dešťové přeháňky, na zážitky bude každý dlouho vzpomínat. V tréninku Tissot Superpole v závěru lehce „uklouzl“ Jonathan REA – st. č. 65. Ale v sobotním odpoledním závodě zvítězil.

Nedařilo se jedinému českému zástupci v kategorii superbiků Oliveru KÖNIGOVI – st.č. 52. V úvodu nedělního sprintu havaroval po nárazu na ležící stroj italského jezdce Lorenza BALDASSARRIHO. Ale jako by to režisér naplánoval – vrchol víkendu přišel v neděli při závodě superbiků. To, co předváděl Toprak RAZGATLIOGLU – st. č. 54 a Alvaro BAUTISTA, st. č. 1 se snad nedá popsat slovy. V každém kole na koci startovní roviny v náletu do retardéru, to bylo něco, co přivádělo diváky do varu!!! Snad to aspoň trochu ukazují fotky. Tento fantastický souboj ukončil až pád Topraka. A BAUTISTA měl cestu k vítězství volnou. Po tomto závodě si doslova „vybláznění“ diváci mezi sebou říkali. Pokud by za celý víkend byl jenom tento blok, stálo by to za to!!!

Text a foto: Luboš Novosád