Budúcoročný kalendár FIM EWC už bez Slovakia Ringu…

Richard Karnok 1

Promotér majstrovstiev sveta vytrvalostných pretekov motocyklov, Eurosport Events, dnes zverejnil predbežný termínov kalendár sezóny 2019-2020, v ktorom už podľa predpokladov nie je náš Slovakia Ring.

Už pred tohtoročnou sezónou visel nad podujatím na Slovensku veľký otáznik, no tohtoročný pokračujúci nezáujem divákov o preteky, hoci boli súčasťou svetového pohára cestovných automobilov WTCR, dal definitívnu stopku ďalšej existencii tohto šampionátu na našom území. MS Endurance sa na Slovakia Ringu uskutočnili trikrát, v rokoch 2017-2019. Napriek masívnej kampani sa však na okruh už v roku 2017 nepodarilo prilákať toľko návštevníkov, aby bolo toto podujatie pre náš okruh zaujímavé. Vytrvalostný šampionát sa tak u nás dočkal rovnakého osudu, ako tomu bolo na Masarykovom okruhu v Brne, kde sa vtedajšie 6-hodinové preteky uskutočnili rovnako trikrát, a to v rokoch 2001 až 2003.

Kalendár FIM EWC bude mať však aj v nasledujúcej sezóne päť podujatí, keď boli do seriálu zaradené decembrové osemhodinové preteky v Malajzii. Z tejto zmeny však určite nebudú nadšení majitelia súkromných európskych tímov, ktorí si z finančných dôvodov v súčasnosti nemôžu dovoliť štart v japonskej Suzuke a nieto ešte na druhom podujatí v takej ďalekej destinácii. Pred budúcou sezónou tak bude dôležité, koľko tímov nakoniec prejaví záujem o štart v celom seriáli MS.

Predbežný kalendár FIM EWC 2019-2020:
21. a 22. september 2019 – Bol d’Or 24 hodín / Le Castellet – Francúzsko
14. december 2019 – 8 hodín Sepang / Malajzia
18. a 19. apríl 2020 – 24 hodín / Le Mans – Francúzsko
6. jún 2020 – 8 hodín Oschersleben / Nemecko
19. júl 2020 – Suzuka 8 hodín / Japonsko

Text: Richard Karnok
Foto: Pavel Salaba

Jeden komentár k článku “Budúcoročný kalendár FIM EWC už bez Slovakia Ringu…

  1. Pritom slovenské cesty sú cez víkend zaplavené motocyklami, a to prosím nie nejakými herkami. Na parkoviskách turistických destinácií alebo aj pred našou krčmou nájdete skvosty, mnohé superšporty. Vymizol však záujem vidieť niečo naozaj hodnotné, niečo o čom sme pred 30 rokmi snívali s časopisom Svět motorú v rukách.
    Cítiť to aj v Brne. Minulý rok na Motog GP hrali na úvod českú hymnu a na zaplnenej tribúne T6 sme sa postavili asi dvadsiati, ostatní čumeli, čo tá pani spieva…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *