Vladimír Karban nespokojný s diskvalifikáciou

Richard Karnok

Predposledný podnik šampionátu Alpe Adria, ktorý bol zároveň posledným v slovenskom šampionáte, sa odohral na okruhu Slovakia Ring. Vladimírovi Karbanovi, jazdcovi českého tímu MF Corse ale veľa radosti nepriniesol.

Vladimír Karban doplatil na zmenu programu, ktorú pre pretekárov prichystali usporiadatelia. Tí v snahe urýchliť priebeh zrušili povinný suchý tréning (všetky kvalifikácie aj warm up sa išli za mokra), ktorý redukovali na dve navádzacie kolá. V takýchto situáciách by mal po niekoľkých kolách vždy nasledovať vjazd do boxov na doplnenie paliva, či na umožnenie jazdcom reagovať na stav dráhy úpravou nastavenia. S tým tiež Vlado počítal a plánoval z boxu svojho tímu vyjsť až s opätovným otvorením pit lane. Bohužiaľ usporiadateľ jazdcom neumožnil vjazd do boxov a navyše ani vyjdenie z nich. Vlado tak musel stáť na konci boxovej uličky, kde došlo k problému, za ktorý bol neskôr diskvalifikovaný. Jazdec MF Corse nemal ani tušenia, koľko minút zostáva do štartu, pretože signalizácia pri štartovej procedúre nie je v týchto miestach vidieť. Preto došlo k situácii, kedy mal Vlado na svojich kolesách nahrievaky pneumatík dlhšie než do troch minút pred štartom. Za tento prehrešok, ktorý sa navyše odohral na boxovej komunikácii a teda nie na štartovom rošte, bol Vlado Karban po dojazde pretekov kategórie Superbike diskvalifikovaný.

Vladimír Karban:
„Na samotnom štarte sa niečo prihodilo s motorkou, ako keby sa zastavila. Odišiel som medzi poslednými. Musím sa na to pozrieť a zistiť, či je všetko na motorke v poriadku. Takto zle som ešte nikdy neodštartoval. Bolo to zlé, ale pokúsil som sa dohnať, čo sa dalo. Predbehol som niekoľko jazdcov, ale všetko nakoniec zbytočné. To, že som diskvalifikovaný je nehorázny výmysel. Neustále sa tu vymýšľajú nezmysly. Počas dvoch dní tu máme stále nejaké zmeny, ktoré človek nestačí pomaly ani registrovať. Vyzerá to, ako keby ani sami nevedeli, čo majú robiť a nakoniec mi povedia, že som si dal neskoro dole nahrievák, keď som pritom stál na pit lane. Bohužiaľ, ťažko sa to komentuje. Neviem čo k tomu povedať, ako mám vedieť, kedy sú tri minúty, keď ti to nikto neukáže… Musím sa s tým zrovnať a ísť ďalej. „

Z tlačovej správy tímu MF Corse

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *