Tomáš Svitok zahájil okruhovú sezónu v Brne

Richard Karnok

Už tradične zahajuje motocyklovú sezónu na okruhoch Jarná cena Brna, ktorej súčasťou sú aj národné šampionáty niekoľkých krajín. Viac ako tristo pretekárov z dvanástich európskych krajín predviedlo divákom na Masarykovom okruhu v dňoch 21.-23. apríla pekné súboje, pričom sa o body bojovalo v sobotu aj nedeľu.

S veľkou zmenou nastúpil do novej sezóny slovenský pretekár Tomáš Svitok. Po rokoch strávených v triede Superstock 1000 a Superbike prišlo rozhodnutie prejsť do triedy Supersport, v ktorej Tomáš v minulosti vybojoval výborné umiestnenia aj v európskom meradle. Účasť na Jarnej cene Brna bola zároveň testom pred štartom medzinárodného šampionátu Alpe Adria, ktorý je pre neho prioritný. V cieli jednotlivých pretekov Tomáš obsadil štvrté a tretie miesto.

Tomáš Svitok:

„Po piatich rokoch strávených v tíme Maco Racing v triedach Superstock 1000 a Superbike sme prišli k rozhodnutiu prestúpiť do triedy Supersport a na motocykel značky Honda. Na Honde 600 som predtým pretekal do roku 2009, teda ešte pred mojím vstupom do svetového pohára FIM Superstock 1000.

Preteky v Brne boli pre mňa ako test veľmi dôležité, pretože po rokoch na litrovej motorke som si musel znova zvykať na nový jazdecký štýl a celkom iné nastavenie stroja. Užíval som si to však a teším sa, že môžem znova jazdiť na motocykli s objemom 600 cm³.“

Tlačová správa Tomáša Svitka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *