Tomáš Svitok uspel na pretekoch šampionátu Alpe Adria na Slovakia Ringu

Richard Karnok

Nový ročník medzinárodného šampionátu Alpe Adria odštartovali preteky na našom jedinom špeciálnom okruhu Slovakia Ring. Do seriálu vstúpil nový promotér, talianska spoločnosť Dart Racing, ktorý šampionát na Slovakia Ring privedie ešte aj v septembri.

Po mnohých rokoch strávených v tomto seriáli na motocykli s litrovým objemom sa tento rok do triedy Supersport vrátil slovenský pretekár Tomáš Svitok. Podľa nových technických predpisov však so svojím motocyklom Honda 600 musí bojovať proti sinejším strojom tzv. Supersport New Generation, čo sa mu však v prvých pretekoch na Slovakia Ringu darilo na jednotku a v cieli bol druhý. Do druhých pretekov však pre poruchu ani nenastúpil.

Tomáš Svitok:
„Tohtoročný šampionát Alpe Adria pre mňa nezačal najlepšie, hoci sobota mi priniesla krásne druhé miesto za Superposrtom New Generation Ducati 959 z majstrovstiev sveta, pričom v cieli som za ním stratil len 1,5 sekundy.
Pred nedeľnými pretekmi sa mi však už v navádzacom kole uvolnil alternátor a nakoniec som ani neodštartoval.
Po množstve testov a odskúšanej techniky som bol veľmi sklamaný, že sa mi niečo také pred pretekmi stalo. Celkovo ale víkend považujem za vydarený, návrat do triedy Supersport nám vyšiel, a tak som pred ďalšími pretekmi pozitívne naladený.“

Tlačová správa Tomáša Svitka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *