Tomáš Svitok testoval na Pannoniaringu

Richard Karnok

Motocyklový pretekár Tomáš Svitok sa po troch náročných víkendoch strávených v sedle motocykla vybral na testovanie na maďarský okruh Pannoniaring. Práve tam sa totiž v dňoch 16.-18. júna uskutoční druhé podujatie medzinárodného šampionátu Alpe Adria.

Pre Svitka bol test dôležitý, keďže pred tohtoročnou sezónou sa po rokoch vrátil z litrovej kategórie do triedy motocyklov s objemom do 600 cm³. Na prvom podujatí na Slovakia Ringu vybojoval v prvých pretekoch druhé miesto, v druhých však pre poruchu ani neodštartoval. Test v Maďarsku mal byť teda nielen prípravou samotného jazdca, ale aj techniky, ktorá po pretekoch na Slovakia Ringu potrebovala opravu.

Tomáš Svitok:
„Rozhodli sme sa pre toto dvojdňové testovanie predovšetkým z dôvodu, že trieda Supersport je pre mňa stále nová a vyžaduje zmenu štýlu jazdy, a tak sme sa v Maďarsku práve na toto zamerali.
Testovanie ale ovplyvnilo počasie, z druhého dňa sa pre dážď dalo jazdiť len pol dňa, ale aj tak sme na motocykli pred blížiacimi sa pretekmi urobili základné nastavenie pre túto trať. Verím, že nás to posunie vpred,“

Tlačová správa Tomáša Svitka

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *