Tím SG Fix sa predstavil na Hungaroringu

Richard Karnok

Vladimír Ruža a Štefan Bunčiak bojovali na Hungaroringu o body do seriálu IMRC, ktorého súčasťou je aj slovenský šampionát. Ruža potvrdil vedenie v M SR dvomi prvými miestami, Bunčiak, ktorý štartoval len v sobotu, si odniesol body za tretie miesto.

Vladimír Ruža:
„Na okruh som prišiel už vo štvrtok v noci, aby som mohol v piatok potrénovať a oboznámiť sa s novými Dunlopkami. V piatok som nebol veľmi spokojný, nakoľko podvozok nespolupracoval s novými pneumatikami z čoho pramenil aj pád v poslednom piatkovom tréningu.
V sobotu sa už podaril urobiť veľký pokrok v nastavení, čo sa prejavilo aj na časoch. Do prvých pretekov som nastúpil na štart z deviateho miesta. Odštartovať sa mi podarilo dobre a po peknom súboji s Vladom Karbanom som sa nakoniec umiestnil na 4. mieste v rámci medzinárodného hodnotenia a v rámci slovenského majstráku to bolo prvé miesto.
Do nedeľných pretekov som nasadil mäkšiu zmes pneumatík pre lepší grip s vierou, že sa mi podarí ešte lepši výsledok ako v sobotu. Na preteky som nastúpil takisto ako v sobotu z 9. pozície. Štart sa mi vydaril, ale následne po štarte do mňa vrazil jazdec štartujúci vedľa. Len len že som nespadol. Našťastie ustál som to, ale prepadol som sa dozadu. Prvou zákrutou som prechádzal až na 14. mieste, už v prvom kole som ale predbehol štyroch jazdcov a postupne som sa prebojovával dopredu. Počas 12 kôl pretekov som sa nakoniec prebojoval až na 4. miesto v rámci medzinárodného hodnotenia a na prvé miesto v slovenskom šampionáte.
Celkovo môžem tento víkend hodnotiť ako vydarený, nakoľko sa mi podarilo jazdiť stabilne rýchle časy na kolo a nebyť toho kontaktu v druhých pretekoch mohlo z toho byť možno ešte lepšie umiestnenie.
Za perfektný víkend chcem poďakovať  Štefanovi Bunčiakovi, spoločnostiam SG Fix a Krafter, firme LK Suspensions, mechanikom a rodičom.“

Štefan Bunčiak:
„Na Hungaroring som dorazil v piatok podvečer. Celú noc pršalo a mal som obavy či sa nepôjde na vode. Na Hungaroringu som bol len raz pred dvomi rokmi aj to na 125-ke SP. Okruh sa mi ale páči, vrátane slušného zázemia. Takisto som menil pneu na Dunlop. Pripadajú mi večné oproti Pirelli. To čo som v sobotu ráno obul, s tým som aj v nedeľu odchádzal domov. Troška som cítil, že kĺžu ale nič hrozné to nebolo.
V sobotu som išiel jeden voľný tréning, kvalifikáciu a preteky. Prvé tri kolá som jazdil so skupinkou okolo 20. miesta, potom som prepálil rýchlu ľavú v zadnom sektore, ale našťastie je tam výjazdová betónová zóna. Stratil som asi osem sekúnd a bolo dopretekané. Postupne som chytal tempo, ale aj tak som jazdil vzadu. Hlavne sa mi išlo lepšie keď mi chalani prestavili podvozok. Počas prvých tréningov sa mi na určitých miestach motorka triasla tak, že som ani poriadne nevidel na trať pre vibrácie.
V nedeľu ma čakal takisto jeden voľný tréning a kvalifikácia. Dal som si cieľ čas 2:06 a to som aj splnil. Na prvýkrát ok. Nie som náročný :-). V nedeľu podvečer som mal na Slovensku ešte povinnosti, tak po kvalifikácií som išiel domov. Cez víkend všetko fungovalo ako má. Počasie, motorky, jednoducho pohoda. Moja vďaka patrí mechanikom a celému tímu.“

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *