Prvé kolo Moto Cup

Richard Karnok

Na okruhu Slovakia Ring sa v pondelok 18. apríla objavilo množstvo súťaživých nadšencov motocyklového jazdenia, či skôr pretekania. Moto Cup v spojení s Honda Test&Race Days prilákal nielen milovníkov okruhového jazdenia na motorkách, ale aj tých čo si rýchle tátoše radi užijú z pozície diváka.

Prvé kolo zo šesťdielneho seriálu pretekov Moto Cup malo šťastie na ukážkové počasie, vďaka ktorému prišli jazdcov povzbudzovať celé rodiny, vrátane ich malých detí. Deň bol nabitý nielen zvádzaním bojov na trati, ale tiež testovaním nových automobilov, motocyklov, skútrov i kosačiek z dielne Honda.

Víťaz kategórie A +600ccm licencovaní, Martin Čermák si Moto Cup pochvaľoval. „Dnešok som bral ako tréning, lebo jazdím aj vyššie súťaže. Je to moje hobby,“ vychrlil úspešný jazdec. Na Slovakia Ringu je častým hosťom, preto trať dokonale pozná. „Je tu dobrá atmosféra, podujatie je výborne zorganizované. S dnešným dňom som veľmi spokojný,“ netajil M. Čermák a sebavedome dodal, že konkurencie sa neobával.

 

Napriek tomu, že už rok na motorke nejazdil, vyhral Oto Ostržlík kategóriu B -600ccm nelicencovaní, čomu sa sám milo čudoval. „Napriek minulej úplne slabej sezóne sa mi pretekalo dobre. Tento rok by som chcel začať viac jazdiť, takže na Slovakia Ringu ma určite uvidíte. Samozrejme nebudem chýbať ani na ďalších kolách Moto Cupu.“

 

Odhodlanie nechýbalo ani ďalšiemu, skúsenosťami pomerne mladému jazdcovi, Lubošovi Chvilovi, pretekajúcemu tiež v kategórii B -600ccm. Napriek zakolísaniu prekypoval skvelou náladou. „V tréningu sa mi stala taká drobná nepríjemnosť, uletelo mi zadné koleso a to ma rozhodilo,“ priznal s úsmevom nováčik, ktorý jazdí len od minulého roka. Trať ocenil a vyzdvihol výhody pred bláznením na bežných cestách. „Musím povedať, že dráha je super rýchla, adrenalín veľký, všetko super. Je to veľmi dobrý nápad usporiadať takéto preteky pre amatérov. Určite je to oveľa bezpečnejšie ako sa naháňať v bežnej premávke. Rýchle motorky patria určite na okruh, kde si každý môže vyskúšať svoje maximum a keď príde k najhoršiemu že človek padne, je tu rýchla zdravotná pomoc ktorá sa o neho hneď postará. Určite chcem absolvovať celý seriál Moto Cup. Tá nehoda ma neodradí, ale skôr posilní do budúcna.“

 

Ak niekto ešte aj po týchto slovách váha, či prísť prehnať svoju motorku v ďalšom kole preteku Moto Cup, možno ho presvedčíme odmenami pre víťazov. Pre účastníkov sú totiž pripravené hodnotné ceny ako napr. 10 skútrov Honda PCX, sady pneumatík Dunlop, motooblečenie, stojany pod motorky, rôzne poukážky na nákup motodoplnkov a účasť, čo i len na jednom podujatí, vám dáva možnosť vyhrať niektorú z mnohých cien, ktoré budú i losované!

 

Šancu vyhrať má každý zúčastnený jazdec Moto Cupu!!! Tak štartujte svoje dvojkolesové tátoše a z nebezpečných ciest si príďte zajazdiť na bezpečnú trať okruhu Slovakia Ring. V kalendári si vyznačte nasledujúce termíny! Dôležité upozornenie – Moto cup nie je len pre majiteľov motocyklov značky Honda! Viac info na našej stránke v Podujatiach.

 

Nezabudnite – popri každom podujaté Moto Cupu prebieha i akcia Honda Test&Race Days – tento importér sa stal partnerom Moto Cupu a do areálu Slovakia Ringu priniesol mnoho zaujímavých kúskov. Testovanie modelov Honda – automobily, motocykle, skútre a dokonca i kosačky, prebiehalo nielen na okruhu, ale aj na priľahlej trati Centra bezpečnej jazdy, kde záujemcovia našli ideálne podmienky na zoznámenie sa s výkonom a technickými možnosťami požičaných strojov. O testovacie jazdy noviniek bol veľký záujem.

 

Odpovedáme na vaše otázky: Nie je podmienkou vlastniť Hondu aby si sa zúčastnil Moto Cupu a testovacích dní Honda Test&Race Days!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *