Slovenský pohár cestných motocyklov – pridaj sa aj ty!

Richard Karnok 19

Agentúra Slovakia Racing organizuje z poverenia Slovenskej motocyklovej federácie oficiálny seriál pretekov cestných motocyklov pod názvom „Slovenský pohár“, ktorý je vypísaný pre motocyklových pretekárov – amatérov, ktorí by radi kvalitatívne postúpili vyššie, či dokonca sa stali profesionálmi.

Seriál je ideálnou príležitosťou pre súťaženia chtivých motorkárov, ktorí si uvedomujú, že pretekársky okruh im môže priniesť oveľa viac kvalitného športového vyžitia oproti bežnej cestnej premávke, ktorá je na tento účel pre súčasné superšportové motocykle nebezpečná. Súťaž je teda otvorená nielen pre tých, ktorí sú nováčikmi na pretekárskych okruhoch a radi by predviedli svoj talent, ale aj pre tých, ktorí by chceli zdokonaliť svoje motorkárske umenie. To všetko v seriáli, v ktorom budú zbierať body do celkového hodnotenia rovnakým spôsobom ako profesionáli v Majstrovstvách sveta MotoGP, alebo svetovom šampionáte Superbikov.

Pre motorkárov je pripravených šesť termínov na niekoľkých verziách slovenského špeciálneho automotodrómu Slovakia Ring, ďalšie dva termíny sú na maďarských okruhoch Hungaroring a Pannoniaring. Súťažiť sa bude v triedach do 600 a nad 600 kubických centimetrov a vypísaná je takisto voľná trieda do 250 cm3, o ktorú prejavili záujem aj českí jazdci. Pre štart v tejto triede budú akceptované aj české licencie a rovnako slovenské A licencie. Pre najúspešnejších účastníkov jednotlivých podujatí organizátori pripravujú zaujímavé finančné poukážky od agentúry Slovakia Racing a okruhu Slovakia Ring pre podporu jazdcov.

Podmienkou pre štart v seriáli v triedach do 600 a nad 600 cm3 je národná licencia typu B, ktorá pretekárovi automaticky prináša niekoľko výhod, ako aj celoročné poistenie a pre účastníkov je pripravené ďalšie veľké množstvo výhod od agentúry Slovakia Racing, o ktorých sa dozvedia priamo na jej internetovej stránke www.slovakiaracing.sk.

Na tej istej stránke nájdete aj informácie týkajúce sa športových licencií SMF, športové a technické poriadky pre Slovenský pohár a  takisto všetky najdôležitejšie informácie o seriáli.

Termíny pre Slovenský pohár na rok 2012:
20.-21. apríl Slovakia Ring
11. máj Pannoniaring
27. máj Slovakia Ring
08.-09. jún Hungaroring
26. jún Slovakia Ring
25. júl Slovakia Ring
30. august Slovakia Ring
15.-16. september Slovakia Ring

Na stránku Slovakia Racing sa môžete dostať aj priamo kliknutím na obrázok:

19 komentárov k článku “Slovenský pohár cestných motocyklov – pridaj sa aj ty!

 1. prepacte ale neviete co to znamena Celodenný catering motno hlupa otazka ale som to hladal a neviem nikde najst k tomuto visvetlenie

 2. V technických predpisoch je písané, že chladiace tekutina je výlučne voda. Je to tak a je to bežné? Ďakujem.

  1. Samozrejme ze na okuhu by mala byt len voda dovod je jasny ked ti vytece nemrzka a ten čo ide za tebou tak ma smolu pretoze na nemrzke ide hned k zemi kdezto na čistej vode sa to da ustat.Takže je to pre bezpečnosť. Dufam ze to bude platit. Ja tam mam len vodu aj ked som zatial jazdil len rozne mrdal cupy kde to nikto nevyžadoval ale napriklad na Alpe adrii len voda inak neprejdes technicku kontrolu.

 3. Čítam že sa pridali madarské okruhy a chcem sa opýtať na poplatky. na celú sumu a na čiastkové poplatky na jeden deň. ďakujem.

  1. 8 podujatí v predplatnom na jeden krát 640€
   v deň pred podujatím jednotlivo 110€ ( na mieste cach alebo na účte organizátora )
   v deň podujatia 130€
   dvodňové podujatoa sú v cene jednodňových lebo sa čas rozpočíta do dvoch dní, nakoľko jedno sa ide spolu s Alpe Adriou na Slovakiaringu a jedno v rámci MS sajdkárov na Hungaroringu.
   Ak pôjdeš len na SK ringu tak plať 6*80=480€

  1. Bavíme sa o tom, treba sa prihlasovať, bude to otvorené aj pre 250 SP, takže pokiaľ vás bude aspoň šesť, tak by sa to aj vyhodnocovalo. Som rád, že si napísal, je čas, kedy sa treba o všetkých nápadoch baviť a komisia to potom bude riešiť. Možností je viac.

 4. „Trieda Veterán (SSP 600, SST 1000, SBK) 40 km “
  „ak bude pre ňu vydaných aspoň 6 licencií SMF “

  _____________________________________________________
  Ak bude teda 6 a viac licencii tak to sa pojdu samostane preteky ?

  1. Samostatné preteky nie, znamená to, že pokiaľ v danej triede bude aspoň šesť jazdcov s tým vekom, tak budú navyše vyhodnocovaní aj do triedy Veterán.

   1. Tak potom Soudruzi s NDR niekde udelali chybu pretoze do600 a nad600 kategorie su vypisane na 50 KM a treda VETERAN je na 40KM ….

    TOTO je v športovych poriadkoch:

    „10. Preteky

    10.1. Dĺžka pretekov musí byť minimálne nasledovná:
    – Trieda 125 ccm 40 km
    Trieda 250 4T 40 km
    – Trieda do 600 50 km
    – Trieda nad 600 50 km
    – Trieda Open (SSP 600, SST 1000, SBK) 50 km
    – Trieda Veterán (SSP 600, SST 1000, SBK) 40 km „

    1. Pravdu máš :D, „Soudruzi z NDR udělali chybu“, má to byť samozrejme takisto 50 km, inak platí to čo som napísal vyššie. Veľká vďaka za upozornenie!!!

 5. trida do 250 bude hodnocena dohromady ? alebo 125 s a 250 sp, popripade 125 gp zvlaste ?

  1. Áno, budú hodnotené zvlášť. Čo sa týka triedy 250, tak sa jedná o štvortakty, teda Moto3. Tá by bola hodnotená z motocyklami 125 GP.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *